firma transportowa

Kompleksowa obsługa firm transportowych – czy warto skorzystać z usług takiej firmy?

Jednym z najważniejszych filarów gospodarki jest transport. Wyobraź sobie świat bez eksportu i importu – na pewno nie wyglądałby tak kolorowo. Skąd byśmy brali przepyszne przyprawy orientalne, nowoczesne telefony komórkowe, markowe amerykańskie ubrania? Transport zapewnia nam nie tylko produkty pierwszej potrzeby, ale też luksusy. Niestety, codzienna obsługa firm transportowych bywa naprawdę czasochłonna – jak sobie z nią poradzić?

Kompleksowa obsługa firm transportowych – co warto o niej wiedzieć?

Kwestie formalne, kompletowanie dokumentów, prowadzenie transportu, dbanie o bezpieczne przygotowanie towaru, dopilnowanie terminów – to nie wszystko, z czym się musi borykać właściciel firmy transportowej. Tym bardziej że deadline’y gonią, a w tej branży czas i pieniądz mają ogromne znaczenie. Dlatego warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy są w stanie odciążyć z wykonywania wielu żmudnych i czasochłonnych obowiązków.

Kompleksowa obsługa firm transportowych jest prowadzona przez wykwalifikowaną ekipę, która się zajmuje takimi sprawami, jak:

  • szkolenia kierowców,
  • pomoc w uzyskiwaniu zezwoleń na pracę dla pracowników z zagranicy,
  • negocjowanie ubezpieczeń odpowiedzialności zawodowej przewoźnika,
  • załatwienie formalności w Głównym Inspektoracie Transportu Drogowego,
  • pomoc w uzyskaniu takich dokumentów, jak orzeczenie lekarskie czy psychologiczne,
  • profesjonalny monitoring pojazdów,
  • programy usprawniające ewidencję czasu pracy kierowców.

Tak więc profesjonalna firma świadcząca kompleksową obsługę przedsiębiorstw transportowych zajmie się formalnościami, dokumentacją oraz usprawni pracę w niemal każdym jej aspekcie. Jest to szczególnie korzystne wtedy, kiedy właściciel nie ma czasu na zajmowanie się wszystkimi sprawami związanymi z funkcjonowaniem firmy. Powierzając takie zadania prawdziwym specjalistom, eliminujesz też ryzyko błędów i pomyłek, co wpływa pozytywnie na Twoją kieszeń.

Ponadto firmy tego typu są szczególnie pomocne podczas zatrudniania obcokrajowców. Są w stanie sprawnie uzyskać pozwolenia na pracę, załatwiając formalności w Urzędzie Wojewódzkim. Nie da się ukryć, że jest to ogrom pracy i roboty papierkowej – oni zaś skutecznie, szybko i bezproblemowo zrobią wszystko za Ciebie.

Z usług jakiej firmy świadczącej kompleksową obsługę warto skorzystać?

Pamiętaj, by wybrać renomowaną firmę, która się zajmie obsługą Twojego przedsiębiorstwa. Warto stawiać na usługi sprawdzonych profesjonalistów, na przykład z firmy GIGANTUM, którzy pośredniczą nawet w odbyciu kursów na przewóz rzeczy i uzyskaniu świadectw kwalifikacji zawodowej.

Tak więc powierzając nadmiar obowiązków takim ekspertom, nie musisz się zajmować nadmierną „papierologią”, sprawami związanymi z kursami, szkoleniami, ubezpieczeniami czy dodatkowymi czynnościami. Możesz za to się skupić na najważniejszych zadaniach firmy i generować jeszcze większe zyski – właśnie z rzetelnym wparciem partnerskim.

Materiał partnera