Klasyczne pokrowce samochodowe

Klasyka w najlepszym wydaniu. Jakie typy pokrowców samochodowych wybieramy najczęściej?

Wiele osób zaraz po zakupie samochodu myśli o tym, aby wyposażyć go w odpowiednie pokrowce. Nic dziwnego – ma to pozytywny wpływ na fotele, a często również na zdrowie i postawę kierowcy oraz pasażerów. Spośród wszystkich produktów tego typu kilka rodzajów jest wybieranych najczęściej. Czym zatem charakteryzują się dobre pokrowce samochodowe i jak je wybierać?

Najpopularniejsze pokrowce samochodowe

Pokrowce na fotele różnią się od siebie między innymi designem, materiałem, z którego są wykonane, a także obszarem, który obejmują. Można się bowiem spotkać zarówno z produktami nakładanymi na całe fotele, jak również tylko na ich części. Pod względem materiału najpopularniejsze są pokrowce welurowe, skórzane (także ze skóry ekologicznej) oraz wykonane z tkanin.

Jeśli chodzi z kolei o wielkość, najczęściej spotyka się produkty obejmujące całe fotele, ale można też wyposażyć auto w nakładki ochronne na siedzenia i oparcia czy też praktyczne organizery. Klasyczne pokrowce samochodowe są zazwyczaj jednolite lub mają geometryczny wzór i występują w stonowanych barwach. Wyglądem przypominają tapicerki mebli i z reguły są wykonane z tych samych materiałów.

Cechy dobrych pokrowców samochodowych

Dobrze dobrane pokrowce samochodowe niewątpliwie poprawiają estetykę auta i pozwalają zakryć uszkodzoną i zużytą tapicerkę. Jakie jeszcze mają zalety? 

Przede wszystkim stanowią ochronę przed plamami, a utrzymanie ich w czystości nie sprawia problemu. Zakup pokrowców nie jest też dużym wydatkiem, więc warto w nie zainwestować – tłumaczy pracownik firmy Mirex II

Dzięki nim fotele są miękkie i wygodne, ponadto niektóre produkty wykonuje się w taki sposób, aby podczas podróży kręgosłupy kierowcy i pasażerów były jak najmniej obciążone. Poza tym, pokrowce ze skóry ekologicznej są dobrą opcją dla tych, którym zależy na dbaniu o środowisko.

Zalety klasycznych pokrowców samochodowych

Zakup pokrowców samochodowych może przynieść wiele zalet zarówno dla foteli w aucie, jak i dla ich użytkowników. Ale dlaczego taką popularnością cieszą się klasyczne opcje? Jest to dobre rozwiązanie szczególnie dla tych, którzy cenią sobie trwałość i minimalistyczny design. Fotele tego typu są z reguły starannie wykonane z wysokiej jakości materiałów.

Charakteryzują je również stonowane barwy i gładkie faktury. Dzięki nim, wnętrze samochodu prezentuje się estetycznie i elegancko, a przy tym jest zabezpieczone na przykład przed zabrudzeniami. Warto w nie zainwestować, bo w przypadku uszkodzeń o wiele łatwiej wymienić pokrowiec niż naprawiać tapicerkę fotela.

Materiał partnera