polerowanie reflektorów samochodowych

Kiedy wykonuje się polerowanie reflektorów samochodowych?

Lampy samochodowe, podobnie jak wszystkie inne elementy, z czasem ulegają zużyciu. Polerowanie reflektorów to niedrogi zabieg, który może w znaczący sposób poprawić nasze bezpieczeństwo na drodze. Kiedy warto się tym zająć? Podpowiadamy, jak mądrze dbać o światła samochodowe.

Dlaczego warto wypolerować reflektory samochodowe?

Sprawne działanie reflektorów ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo i komfort jazdy, w szczególności po zmroku lub gdy mamy do czynienia niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Niestety, reflektory samochodowe, w szczególności te wykonane z tworzyw sztucznych, z czasem matowieją. Wówczas należy poddać je polerowaniu, a w przypadku większych problemów, kompleksowej regeneracji. Standardowe polerowanie możemy wykonać samemu, czasem jednak konieczna jest pomoc specjalistów, których znajdziemy m.in. centrum obsługi pojazdów Auto Dzienisz Serwis. Po profesjonalnym zabiegu regeneracyjnym nawet bardzo zużyte światła znów działają tak, jak powinny, a my możemy zaoszczędzić na wymianie.

Szkodliwy wpływ warunków atmosferycznych

Gdy światła naszego samochodu nie oświetlają drogi w sposób wystarczający, może to oznaczać, że reflektory po prostu matowieją. Przyczyn takiego zjawiska jest wiele. Ważną rolę odgrywają warunki atmosferyczne. Deszcz, a w szczególności zawarte w nim zanieczyszczenia, źle wpływają na powierzchnie poliwęglanowe, z których wykonana jest większość wykorzystywanych obecnie reflektorów. Niekorzystny wpływ na lampy ma także piach i sól drogowa. Dlatego też kierowcy samochodów niegarażowanych i intensywnie eksploatowanych są szczególnie narażeni na problemy z reflektorami i powinni je regularnie polerować. Niekiedy zdarza się bowiem tak, że lampy mogą wymagać regeneracji już nawet po roku korzystania z auta.

Zakup samochodu używanego

Polerowanie reflektorów warto wykonać także, gdy decydujemy się na auto używane. Zanim podejmiemy taką decyzję, warto umówić się na przegląd samochodu przed zakupem, a mechanik z pewnością oceni również stan oświetlenia. Nigdy nie wiemy jednak dokładnie, w jaki sposób auto było eksploatowane, dlatego też warto profilaktycznie wypolerować reflektory, aby mieć pewność, że w najbliższych miesiącach nie będziemy mieli żadnych problemów z widocznością. Polerowanie reflektorów, zarówno wykonane samodzielnie, jak i zamówione w warsztacie, nie jest zabiegiem drogim, a ma bardzo duże znaczenie dla bezpieczeństwa na drodze.

Materiał partnera