Kiedy warto zainwestować w preparat antykorozyjny do ochrony samochodu?

Profesjonalne środki antykorozyjne są w stanie skutecznie powstrzymać rozprzestrzenianie się korozji na samochodzie, niezależnie od stopnia jej rozwoju. Preparaty takie jak Rust Stop zostały wynalezione w celu okresowej ochrony antykorozyjnej zarówno nadwozia, jak i podwozia pojazdów mechanicznych, ze szczególnym uwzględnieniem miejsc trudno dostępnych – przekrojów zamkniętych, szwów, połączeń zgrzewanych czy zakładkowych.

Ochrona przed korozją w każdej sytuacji

Preparaty antykorozyjne typu Rust Stop nadają się do stosowania przy wystąpieniu ryzyka korozji (na przykład w sytuacji zarysowania karoserii), jak również w przypadku, gdy korozja już zaistniała i trzeba się jej pozbyć. Jak to dokładnie działa? W trakcie natryskiwania preparat emulguje z wodą, wypierając ją ze szczelin oraz połączeń blach. Jednocześnie pełni funkcję dobrego izolatora, który likwiduje ogniwa elektrochemiczne i wstrzymuje reakcję utleniania metalu (czyli korozji). Właściwości penetracyjne preparatu sprawiają, że trafia on bez przeszkód do wszelkich zakamarków nadwozia oraz mikropęknięć lakieru. Potencjał użytkowy preparatu antykorozyjnego Rust Stop został dowiedziony w trakcie testów z użyciem drzwi samochodowych i komory solnej. Na drzwiach nieobjętych preparatem ogniska korozji były znacznie większe i widoczniejsze, zwłaszcza w miejscach zgrzewów i łączeń. Wyniki testów w formie zdjęć można znaleźć na stronie internetowej firmy Rust Stop.

Dlaczego warto stosować preparat antykorozyjny?

Dzięki preparatom antykorozyjnym powstrzymujemy postęp korozji na elementach już skorodowanych. Dobry specyfik może być stosowany w praktycznie każdym pojeździe, bez względu na stan jego objęcia korozją. Przeszkód nie stanowi też wcześniejsze stosowanie innego zabezpieczenia antykorozyjnego. Preparat Rust Stop nakłada się na wewnętrzne mechanizmy nadwozia, takie jak zamki, zawiasy czy linki. Skutkuje to dodatkowymi korzyściami wpływającymi na komfort i bezpieczeństwo korzystania z samochodu – na przykład ochroną zamków przed zamarznięciem, zabezpieczeniem i oczyszczeniem złącz elektrycznych, eliminacją dokuczliwego skrzypienia i hałasów nadwozia. Preparat odblokowuje zapieczone połączenia sworzniowe oraz umożliwia ich dalszą, normalną pracę. Pozwala również na odkręcanie zapieczonych gwintów. A wszystko to przy niewielkim wysiłku – aby użyć preparatu, wystarczy dokładnie umyć samochód i odmuchać go powietrzem. Mogą przekonać się o tym Państwo sami, zamawiając produkt przez internet.

Materiał partnera