przyczepa do samochodu

Kiedy warto skorzystać z usług wypożyczalni przyczep?

Bagażnik samochodowy ma ograniczoną ładowność, która nie zawsze wystarczy, aby za jednym razem przewieźć większy bagaż. W przypadku transportu większej ilości przedmiotów lub ładunku o większych gabarytach idealnie sprawdzi się przyczepa samochodowa. Jej zakup to spory koszt, który nie zawsze jest opłacalny, dlatego lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług wypożyczalni. Dlaczego warto zdecydować się na wynajem przyczepy?

Duży wybór rodzajów przyczep

Zakup przyczepy nie jest dobrym pomysłem, jeżeli nie będziesz z niej korzystał i potrzebujesz tylko jednorazowego transportu. Oprócz wysokich kosztów, musisz się liczyć również z wygospodarowaniem miejsca do jej przechowywania, co oznacza kolejny problem.

Wypożyczalnia oferuje wynajem różnych modeli przyczep, które różnią się ładownością, dzięki czemu możesz dobrać wariant do swoich potrzeb. – Naszym klientom dajemy możliwość wynajmu przyczep jedno i dwuosiowych o różnej ładowności – mówi specjalista z firmy Erka w Gdańsku. – Dopasowanie modelu do przeznaczenia i rodzaju przewożonych przedmiotów ma duże znaczenie dla bezpieczeństwa oraz sterowności pojazdu. Z tego powodu wybór przyczepy należy skonsultować ze specjalistą, aby pomógł dopasować jej parametry do potrzeb – dodaje. Oprócz tego w wypożyczalni można skorzystać również z plandeki ochronnej, a także lawety samochodowej, dlatego zakres usług jest ogromny.

Kiedy zdecydować się na wynajem przyczepy?

Wypożyczalnie elastycznie podchodzą do swoich klientów, oferując wynajem przyczep na kilka godzin lub nawet na kilka dni. Dzięki temu możesz sam zdecydować, na jak długo potrzebujesz transportu, a dodatkowo wynająć model o odpowiednich parametrach. Z oferty wypożyczalni warto skorzystać podczas:

  • przeprowadzki,
  • konieczności transportu sprzętu sportowego, quada czy motocykla,
  • podczas przewozu materiałów budowlanych,
  • wywozu złomu, gruzu, śmieci po remoncie i odpadów do recyklingu,
  • transportu mebli lub dużego sprzętu AGD ze sklepu do domu.

Warto zwrócić uwagę na to, że w wielu przypadkach wynajem jest korzystniejszym rozwiązaniem pod kątem kosztów. Usługi firm do przeprowadzek czy cena transportu mebli lub sprzętu ze sklepu do domu może sporo kosztować. Przyczepkę można natomiast wynająć na określony czas i samodzielnie przewieźć ładunek w wybrane miejsce. Jeżeli dysponujesz własnym pojazdem i chcesz ograniczyć koszty transportu, wypożyczalnia przyczep to idealne rozwiązanie.

Materiał partnera