skup-samochodow

Jakie samochody można sprzedać w skupie aut?

Wymieniając auto na nowe, jeśli nasz stary samochód jest w ciągle dobrym stanie, możemy go sprzedać i tym samym uzyskać dodatkowe pieniądze. Odkupowaniem używanych samochodów zajmują się skupy aut. Możemy w nich sprzedaż dowolne modele aut używanych, których jesteśmy właścicielami i które są sprawne i w dobrym stanie. Jakie zalety wiążą się ze sprzedażą auta w skupie?

Sprawne samochody używane – sprzedaż w skupie

Skupy samochodów używanych zajmują się odkupowaniem aut od ich właścicieli. Warunkiem sprzedaży jest dobry stan auta, jego sprawność oraz posiadanie dokumentów potwierdzających, że auto jest naszą własnością. Skupy samochodów używanych to stosunkowo nowy twór na polskim rynku, który staje się popularniejszy od komisów. Zaletą, którą skupy aut górują nad komisami, jest przede wszystkim szybkość transakcji. Oddając auto do skupu i podpisując z nim umowę otrzymujemy zapłatę praktycznie od ręki. Jest to więc idealne rozwiązanie dla osób, które chcą jak najszybciej pozbyć się swojego starego auta i od razu odzyskać część zainwestowanych w nie pieniędzy. Stawki oferowane przez skupy aut są, co prawda, nieco niższe niż ceny rynkowe pojazdów, jednak pieniądze otrzymujemy od razu, co szczególnie doceniają klienci. Komisy samochodowe wymagają natomiast pozostawienia auta, a pieniądze za nie otrzymujemy dopiero gdy pojazd się sprzeda. To z kolei może potrwać nawet kilkanaście miesięcy i narażać nas na dodatkowe straty związane ze spadkiem wartości auta.

Samochody używane – sprzedaż w skupie a prywatna

Sprzedaż używanego samochodu w skupie jest także znacznie korzystniejszą opcją niż samodzielne szukanie dla niego nowego właściciela. W tym drugim wypadku musimy się bowiem liczyć z koniecznością własnoręcznego poszukiwania nabywców, publikowaniem ogłoszeń, poświęcaniem swojego czasu na wizyty zainteresowanych osób oraz negocjacjami ceny. W efekcie tracimy sporo czasu, a i cena, którą uzyskamy za auto, wcale nie musi być tak wysoka, jak to sobie początkowo założyliśmy. W przypadku skupu jedynym, co musimy zrobić, aby korzystnie sprzedać nasze używane auto, to zawieźć je do wybranej firmy, takiej jak na przykład Autodiler w Lublinie, zlecić wycenę jego wartości, podpisać umowę i odebrać gotówkę. Całą resztą zajmuje się firma. Nie musimy więc starannie przygotowywać samochodu do sprzedaży, ponosić dodatkowych kosztów związanych z jego czyszczeniem oraz tracić czasu na negocjacje z kupującymi. Sprzedaż samochodu w skupie to wygoda oraz gwarancja szybkiej transakcji i otrzymania za niego zapłaty.

Materiał partnera