podróżowanie autokarem

Jakie są podstawowe udogodnienia wpływające na komfort jazdy autobusami?

Przewóz osób z wykorzystaniem autobusów, według badań statystycznych jest najbezpieczniejszą formą podróżowania w transporcie kołowym. Nie tylko muszą spełniać restrykcyjne warunki dotyczące bezpieczeństwa, ale powinny również oferować wiele udogodnień dla pasażerów. Nowoczesne autokary to pojazdy przygotowane do podróżowania na długich trasach. Podróż takim pojazdem jest nie tylko bezpieczna, ale również przyjemna. Przeczytaj, jakie to są udogodnienia.

Czy podróżowanie autokarami jest wygodne?

Opinie o wygodzie podróżowania autobusami turystycznymi są podzielone. Wiele osób ma złe doświadczenia, zwłaszcza po podróży autokarami wysłużonymi, które nie zapewniają należytego komfortu. Jednak większość pasażerów jest pozytywnie nastawiana do tego typu podróży i mile wspomina wycieczki autokarowe. Nowoczesne i dobrze wyposażone autobusy oferują wiele udogodnień. Dzięki nim przejazdy nawet na bardzo długich trasach nie tylko nie są kłopotliwe, ale dostarczają wielu ekscytujących wrażeń.

„Właściciele firm przewozowych – twierdzi przedstawiciel firmy Erika, specjalizującej się w sprzedaży używanych autobusów i busów – doskonale znają potrzeby i oczekiwania klientów, dlatego budują flotę autokarową z pojazdów, które oferują pasażerom wyskoki standard i komfort podróżowania. Starają się, aby ich pojazdy wyposażone były w najnowocześniejsze rozwiązania, dzięki którym podróż przebiegać będzie wygodnie i w miłej atmosferze”.

Co sprawia, że podróż autokarem jest komfortowa?

Autokary oferują pasażerom miejsca siedzące o podwyższonym standardzie. Ergonomiczne, wygodnie wyprofilowane i regulowane w kilku płaszczyznach fotele dają się łatwo dopasować do potrzeb pasażera. Nowoczesne pojazdy zapewniają wystarczająco dużo przestrzeni na nogi oraz mają wygodne podnóżki. Fotele wyposażone są w podłokietniki oraz rozkładane stoliczki, umożliwiające spożywanie posiłku, postawienie napoju lub położenie tabletu albo małego laptopa. Większość autokarów umożliwia ładowanie urządzeń elektronicznych poprzez gniazdo USB. Indywidualnie sterowane nawiewy klimatyzacyjne zdecydowanie podnoszą komfort podróżowania, a oświetlenie pokładowe umożliwia lekturę w trakcie jazdy.

Obszerne luki bagażowe pozwalają na przewóz dużej ilości walizek i toreb oraz sprzętu sportowego. W przedziale pasażerskim podróżni mają sporo miejsca na podręczne rzeczy w specjalnie zaprojektowanych nad siedzeniami przestrzeniach bagażowych.

W luksusowym autokarze znajduje się mini kuchnia pokładowa. Może ona w każdej chwili zaoferować podróżnym zimne lub ciepłe napoje oraz przekąski. Tego typu barek to wyjątkowe udogodnienie i urozmaicenie w trakcie jazdy. Większość autokarów dalekobieżnych wyposażonych jest w toalety pokładowe. Jest to rozwiązanie wygodne, szczególnie podczas długiej podróży.

Duży wpływ na komfort pasażerów mają rozwiązania informatyczne dostępne w autobusie. Każdy fotel ma swoje gniazdo USB, umożliwiające korzystnie z urządzeń cyfrowych podczas podróży. Dzięki temu pasażerowie mogą oddawać się elektronicznym formom rozrywki. Do wspólnego oglądania filmów zachęcają umieszczone na pokładzie duże ekrany LCD współpracujące z odtwarzaczami DVD.

Podróżowanie nowoczesnymi autokarami turystycznymi i dalekobieżnymi dostarcza pasażerom wielu pozytywnych wrażeń. W miłej atmosferze, przestronnym, estetycznym i dobrze klimatyzowanym wnętrzu podróż mija szybko i pozostawia w pamięci wiele niezwykłych wspomnień.

Materiał partnera