Wypożyczenie auta dostawczego

Jakie dokumenty są potrzebne do wypożyczenia auta?

Planujesz wycieczkę w dużym towarzystwie? Musisz przewieźć większą liczbę pracowników? W przypadku okazjonalnych wyjazdów w grupie zakup samochodu dostawczego nie jest opłacalny. Dużo lepszym rozwiązaniem jest wypożyczenie auta. Zanim jednak zdecydujesz się na taki krok, sprawdź wymagane dokumenty. Bez dopełnienia najważniejszych formalności wynajem dostawczaka nie będzie możliwy.

Wypożyczenie auta dostawczego – wymagane formalności

Każda wypożyczalnia samochodów działa w oparciu o stworzone wewnętrzne procedury. Różnice widoczne są nie tylko w koszcie wynajmu, ale również formalnościach do dopełnienia. Można jednak wskazać pewne podobieństwa dotyczące wymaganych dokumentów – w tym przypadku kryteria zwykle się powtarzają. Ma to związek przede wszystkim, z tym że wypożyczalnia samochodów chce zabezpieczyć swoje interesy w razie nieprzewidzianych okoliczności.

Aby wypożyczenie auta było możliwe, należy dostarczyć takie dokumenty jak:

  • dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość,
  • wypełniony formularz dotyczący wynajmu konkretnego modelu pojazdu.

Dużą rolę odgrywa tutaj formularz, który zawiera informacje na temat wypożyczanego samochodu, a także dane osoby korzystającej z usług wypożyczalni. Niektóre firmy – zamiast formularza – wymagają podpisania umowy na wynajem krótkoterminowy. Na takiej zasadzie działa wypożyczalnia samochodów J&P Max s.c.

Kolejny krok związany z procedurami to uiszczenie kaucji – tutaj kwota jest różna, w zależności od indywidualnych wymagań konkretnego przedsiębiorstwa. Pobrana opłata ma charakter zwrotny – klient otrzymuje wpłaconą kwotę w momencie zdawania wypożyczonego pojazdu, o ile samochód nie nosi śladów uszkodzeń itp.

Na co zwracać uwagę, wybierając wypożyczalnię pojazdów?

Wypożyczenie auta dostawczego jest opcją dostępną w ofercie wielu firm świadczących tego rodzaju usługi. Jak zatem wybrać godną zaufania wypożyczalnię? Decyzji nie można uzależniać wyłącznie od ceny, ponieważ znaczenie ma wiele innych czynników. Wśród nich wyróżnia się m.in.:

  • rodzaj pobieranej kaucji
  • sprawność udostępnianej floty pojazdów
  • dostępność terminów
  • możliwość pozostawienia auta na parkingu wypożyczalni
  • możliwość zwrotu pojazdu w dowolnych godzinach.

Wypożyczenie auta dostawczego to dogodne rozwiązanie zarówno dla osób prywatnych, jak i klientów biznesowych. Bogata flota pojazdów pozwala na wybór samochodu najlepiej wpisującego się w potrzeby i oczekiwania – także te finansowe.

Materiał partnera