Nakładanie powłoki ceramicznej

Jak wygląda nakładanie powłoki ceramicznej na lakier?

Nakładanie powłoki ceramicznej na lakier samochodowy to jeden ze skutecznych sposobów na ochronę karoserii przed różnymi uszkodzeniami. Usługa cieszy się dużym zainteresowaniem, ale warto ją wykonywać w profesjonalnym punkcie, aby mieć pewność, że zostanie przeprowadzona prawidłowo. Jeśli zastanawiasz się, na czym polega, przeczytaj poniższy artykuł. Wyjaśniamy, w jaki sposób oraz w jakim celu zakładana jest powłoka ceramiczna na lakier auta.

Skuteczna ochrona samochodu przed zniszczeniami to najlepsze, co możesz zrobić dla swojego pojazdu. Wszystkie prace warto zlecić profesjonalistom, aby mieć pewność, że przeprowadzono je fachowo. Niektórych rzeczy nie warto podejmować się samodzielnie, ponieważ wiążą się z niewielką oszczędnością, a ich niepoprawne wykonanie może nawet zaszkodzić karoserii. Pracownik firmy Majcher-Team, zajmującej się auto detailingiem mówi:

Nakładanie powłoki ceramicznej na lakier dla osoby doświadczonej nie jest w żaden sposób skomplikowane. Podczas tego zajęcia należy być jednak bardzo precyzyjnym i ostrożnym. Poprawnie założona powłoka skutecznie chroni karoserię przed uszkodzeniami i sprawia, że znacznie lepiej się ona prezentuje.

Sposób na nałożenie powłoki ceramicznej na lakier

Nałożenie powłoki ceramicznej na lakier samochodowy zabezpiecza go przed wieloma uszkodzeniami. Poza tym wpływa pozytywnie na wygląd auta, poprawiając stan jego karoserii. Zabieg pozwala wydobyć głębię koloru i efekt hydrofobowy. Po wykonaniu tej usługi możesz liczyć na łatwiejszą pielęgnację samochodu, a także odporność na zarysowania, przebarwienia i kwaśne pH.

Nakładanie powłoki ceramicznej warto rozpocząć od czyszczenia lakieru przy pomocy odpowiednio dobranej glinki. Preparat zapewnia właściwy poślizg podczas dalszej pracy, co zdecydowanie ułatwia zrealizowanie usługi. Aby powłoka dobrze trzymała się lakieru, należy jeszcze go przepolerować za pomocą odpowiedniego środka. W tym celu świetnie sprawdza się primer, skomponowany głównie na bazie wody. Jak najbardziej jest on bezpieczny dla lakieru, nie tylko nadaje mu połysk, ale też nasyca kolor.

Po właściwym przygotowaniu lakieru można przystąpić do nakładania powłoki ceramicznej. Profesjonaliści zrobią to sprawnie i dokładnie, dlatego warto zlecić im wykonanie tej usługi. Po wszystkim polecamy zdecydowanie się na konserwację nałożonej powłoki. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się nią przez długi czas, tym samym zwiększając bezpieczeństwo swojego samochodu.

Materiał partnera