Jak wybrać zapach do samochodu?

Zapach do samochodu to rozwiązanie, które towarzyszy nam od lat. Niezależnie od tego, ile czasu spędzamy w naszym aucie, lubimy, kiedy roztacza się w nim przyjemna woń. A taką zapewnić nam mogą odświeżacze powietrza, produkowane z myślą o kierowcach. Obecnie na rynku dostępna jest szeroka oferta produktów tego typu. Czym zatem warto się kierować podczas wyboru zapachu do samochodu?

Wybierajmy skuteczne i praktyczne rozwiązania

Odświeżacz powietrza do auta przede wszystkim powinien być skuteczny i praktyczny. Wybierając zapach do samochodu, należy więc zwrócić uwagę na długość czasu uwalniania zapachu oraz na to, czy nie ogranicza widoczności kierowcy oraz czy nie rozprasza jego uwagi. Prowadząc auto, musimy bowiem dobrze widzieć drogę oraz być skoncentrowani na jeździe. Dlatego też odświeżacze zawieszane na lusterkach nie stanowią dobrego rozwiązania.

O ile możemy starą i dobrze nam znaną choinkę, zamiast wieszać na lusterku po prostu wrzucić do kieszeni na drzwiach, o tyle jej trwałość pozostawia wiele do życzenia. Jaki zapach do samochodu zatem warto kupić? Szczęśliwie na rynku mamy dostęp do bogatej oferty produktów tego typu. Na szczególną uwagę zasługują naszym zdaniem zapachowe kapsułki takie jak np. Infity Car marki Spring Air, intensywne odświeżacze żelowe takie jak Otto Fresh, produkowane przez firmę FrePro oraz zapachy oparte na alkoholu i olejkach do bezpośredniej aplikacji na tkaninę takie jak produkty linii Ultra Scent marki Spring Air.

Na czym polegają te rozwiązania?

Zapachowe kapsułki

Odświeżacz Infinity Car Spring Air to skuteczny, praktyczny i bezpieczny sposób na zachowanie pięknego zapachu w naszym samochodzie przez długi czas. Te niewielkich rozmiarów kapsułki, posiadają w sobie zaawansowane polimery, które zawierają wszystkie składniki danego zapachu. Można powiedzieć, że bogactwo zapachu, który uwalnia się z dużą intensywnością aż do 30 dni, zamknięte jest w jednej malutkiej kapsułce.

Taką kapsułkę można w łatwy sposób umieścić w specjalnie zaprojektowanym urządzeniu Infinity Car, które dodatkowo pozwala regulować intensywność zapachu. Do wyboru mamy trzy różne stopnie, a urządzenie przeznaczone jest do umieszczania na kratkach wentylacyjnych. Taka lokalizacja umożliwia bezpieczną jazdę oraz skuteczne odświeżanie powietrza przez cały czas trwania podróży.

Kolejnymi ważnymi zaletami takiego zapachu do auta są estetyczny wygląd urządzenia oraz wiele ciekawych wariantów zapachowych kapsułek, dzięki czemu każdy z nas może wybrać coś dla siebie.

Intensywne odświeżacze żelowe

Intensywny odświeżacz samochodowy Otto Fresh marki FrePro to amerykański produkt, który zawiera do 10 razy więcej aromatycznych substancji niż inne produkty, będące jego odpowiednikami. Oprócz intensywnego zapachu, który utrzymuje się aż do 30 dni, żelowe zapachy do samochodów nie ograniczają widoczności kierowcy i nie skupiają na sobie jego uwagi. Można go umieścić np. pod fotelem bądź w kieszeni drzwi.

To nie wszystkie zalety tego produktu. Otto Fresh oprócz tego, że roztacza w aucie piękną woń, skutecznie pochłania również obecne w nim nieprzyjemne zapachy. A do tego nie zawiera w sobie substancji, które mogłyby zabrudzić wnętrze naszego samochodu tak jak to ma miejsce w przypadku olejów. Wreszcie, zapachy do samochodu marki FrePro to produkty powstające z certyfikowanych tworzyw ekologicznych.  

Odświeżacze do bezpośredniej aplikacji na tkaninę

Świetnym pomysłem jest także wybór zapachów, których skład opiera się na olejach zapachowych i alkoholu. Doskonałym przykładem jest tutaj linia produktów Ultra Scent marki Spring Air. Zapachy te aplikuje się bezpośrednio na tkaninę, a ich jednorazowe użycie powoduje, że aromat w aucie może unosić się przez wiele dni. Zapachy takie są niezwykle intensywne. Ponadto można regulować ich natężenie – dzieje się tak, gdyż to kierowca decyduje o tym, jak często i w jakich ilościach będzie ich używał. Zapachy aplikowane na tkaninie w aucie, podobnie jak estetyczne, eleganckie buteleczki, w których się one znajdują, z czasem stają się elementem wystroju samochodu.

A jak wybrać zapach?

Wiemy już, jak wybrać odpowiedni odświeżacz do auta. A co z samym zapachem? Czym należy się kierować przy jego wyborze?

Jak podpowiada nasz rozmówca z firmy Mattik, która dostarcza kompleksowych rozwiązań w zakresie odświeżania powietrza:

Każdy z nas ma inne preferencje, istnieją jednak takie reguły, które warto brać pod uwagę podczas wyboru zapachu do naszego auta. Po pierwsze nie może to być woń, która swoim działaniem sprawi, że rozboli nas głowa lub będziemy czuć dyskomfort. A tak może się stać wtedy, kiedy wybierzemy zbyt intensywny dla nas zapach. Dlatego też przed ostateczną decyzją, warto na spokojnie to rozważyć. Jeśli np. chcemy, aby jazda autem była dla nas czasem relaksu, wtedy idealne będą naturalne zapachy, które pomogą nam się rozluźnić takie jak np. lawenda. Jeśli z kolei potrzebujemy się pobudzać podczas prowadzenia samochodu, skutecznie może nam w tym pomóc zapach mięty pieprzowej.

Materiał partnera