Opel Astra

Jak szybko sprzedać samochód?

Samochodem jeździ dziś już prawie każdy z nas. Niestety, Polacy nie są jeszcze tym najbogatszym narodem, który co dwa lata zmienia pojazd. Często jeździmy samochodem do ostatnich jego dni użytkowania. Co zrobić z używanym i wysłużonym samochodem? Z pomocą mogą przyjść nam skupy aut.

Skupy aut to firmy, które odkupują niemal każdy model i rodzaj samochodu. Tego typu działalności możemy tak naprawdę spotkać w każdej nieco większej miejscowości. Ważne, by trafić na sprawdzonego i uczciwego przedsiębiorcę. To możemy sprawdzić za pośrednictwem opinii Klientów, historii działalności firmy itd. 

Jedną z firm, które prężnie działają w branży motoryzacyjnej w stolicy jest firma Skup aut Warszawa. Przedsiębiorca ten skupuje u siebie wszelkiego rodzaju samochody: osobowe, ciężarowe, dostawcze, BUS czy TiR. Co ważne, nie liczy się przebieg, stan techniczny czy wizualny. Za każde auto Klienci otrzymują gotówkę do ręki. Skup samochodów cieszy się dużym uznaniem Kierowców z Mazowsza, bowiem po pierwsze działa w pełni legalnie, po drugie, transakcję sprzedaży mozna zamknąć nawet w 24 godziny od momentu zgłoszenia! Wydaje się to nieprawdopodobne, jednak fachowość tego skupu oraz minimum formalności pozwala na bardzo szybką, wręcz błyskawiczną sprzedaż samochodu.

Co z samochodem totalnie uszkodzonym?

Co ciekawe są firmy, które również przyjmą samochody totalnie uszkodzone, powypadkowe, rozbite czy skorodowane. To również skupy, które jednak częściej nazywamy auto kasacjami. chodzi o to, że tego typu firma biorąc nasz samochód rozbiera go na części. Jest to możliwe dzięki współpracy z największymi stacjami demontażu pojazdów. Po rozebraniu części sprawne są przekazywane na rynek wtórny i wracają do obiegu. Części zepsute są poddawane utylizacji. Nadwozie i to, co pozostało z auta podlega legalnej auto kasacji.

Do zezłomowania samochodu potrzebujemy tak naprawdę dowodu rejestracyjnego, swojego dowodu osobistego, a także ewentualnie karty pojazdu. Po procesie złomowania otrzymujemy stosowną dokumentację i zaświadczenie, dzięki któremu możemy wyrejestrować samochód w miejscowym urzędzie, dzięki czemu ostatecznie pozbywamy się obowiązku ubezpieczenia OC.