Jak szybko i sprawnie sprzedać używany samochód?

Zakup nowego samochodu, w porównaniu ze sprzedażą używanego, nie jest wielką sztuką. Jeśli właśnie nadszedł dla ciebie czas na wymianę auta, pewnie wiesz już, do jakiego pojazdu chcesz się przesiąść. Zapewne liczysz też na to, że pieniądze ze sprzedaży starego samochodu, pomogą ci sfinansować zakup kolejnego. Niestety rozstanie z wysłużonym autem często okazuje się trudniejsze, niż można się było spodziewać.

Samodzielna sprzedaż używanego auta

Z pozoru najprostszym sposobem na pozbycie się starego samochodu jest skorzystanie z internetowego portalu ogłoszeniowego. Wystarczy zrobić zdjęcia, opisać samochód, podać dane kontaktowe i czekać na telefony od potencjalnych kupców. Ale czy na pewno? W praktyce samodzielna sprzedaż samochodu jest sporym wyzwaniem, zwłaszcza dla tych osób, które nie mają dużej wiedzy motoryzacyjnej. Podstawowym problemem jest prawidłowa wycena auta. Wpływa na nią nie tylko model samochodu i rocznik, pochodzenie oraz przebieg, ale przede wszystkim stan techniczny, który laikowi ocenić jest trudno. Sprzedając na własną rękę, możesz pozbyć się auta szybko po mocno zaniżonej cenie, albo nie sprzedać go w ogóle, jeśli wycenisz go zbyt wysoko.

Właściciele samochodów, którzy są dobrze zorientowani w rynku i motoryzacji w ogóle, zdają sobie sprawę z tego, że używany pojazd trzeba do sprzedaży przygotować – mówi fachowiec ze Skupu Aut w Gdańsku. W grę wchodzi nie tylko dokładne wyczyszczenie, czy nawet odświeżenie lakieru, ale przede wszystkim naprawy. Są to zabiegi czasochłonne i kosztowne, dlatego czasem całkiem nieopłacalne. Zwłaszcza w sytuacji, gdy auto jest w nie najlepszym stanie, a właściciel chce się go pozbyć szybko.

Szybka sprzedaż używanego auta w skupie

Chcąc sprzedać stary pojazd szybko, sprawnie, bez piętrzących się formalności, drogich napraw i stresu, najlepiej jest znaleźć uczciwy skup używanych aut w okolicy. W takich firmach zatrudnieni są doświadczeni mechanicy, którzy z łatwością ocenią faktyczną wartość samochodu i zaproponują rozsądną cenę, a za swoje stare auto natychmiast dostaniesz gotówkę. Co ważne, skupy samochodowe przyjmują nawet auta w bardzo złym stanie, w tym powypadkowe, zalane, spalone, bez ważnego OC i przeglądu, nadające się tylko na złom. Współpraca ze skupem aut używanych jest więc najlepszym pomysłem jeżeli nie chcesz poświęcać czasu i pieniędzy na naprawy, chcesz pozbyć się używanego samochodu w bardzo złym stanie lub po prostu zależy ci na ekspresowej transakcji i szybkiej gotówce do ręki.

Materiał partnera