mycie karoserii i szyb samochodowych

Jak przygotować samochód do sprzedaży?

Na rynku używanych samochodów panuje ogromna konkurencja. Dla osób planujących sprzedaż posiadanego auta oznacza to trudności ze znalezieniem potencjalnego klienta zainteresowanego nabyciem danego pojazdu. Szanse na pozytywne załatwienie całej sprawy można jednak efektywnie zwiększyć, przygotowując odpowiednio samochód do sprzedaży. Koniecznie dowiedz się, co należy zrobić, aby auto spodobało się ewentualnemu nabywcy!

Gruntowne wyczyszczenie i uzupełnienie ubytków lakieru kluczem do sukcesu

Wystawione na sprzedaż pojazdy mechaniczne przyciągają potencjalnych nabywców przede wszystkim swoim designem. Dlatego zanim auta zostaną zaprezentowane potencjalnym klientom, najpierw należy zadbać o ich dokładne umycie, a także uzupełnienie ewentualnych ubytków lakieru. Warto przeprowadzić tzw detailing auta. W jego ramach najpierw wykonuje się gruntowne mycie karoserii i szyb samochodowych przy użyciu wody oraz specjalistycznych preparatów chemicznych. Następnie czysty lakier należy odpowiednio wypolerować lub poddać nabłyszczaniu. Istotne jest również odświeżenie wyglądu opon, felg, okolic nadkola itp.

Kolejnym krokiem po wymyciu karoserii i różnych zakamarków nadwozia jest też wyczyszczenie wnętrza auta. Należy usunąć z niego wszystkie niepotrzebne przedmioty, niwelując tym samym wrażenie „zagracenia” niewielkiej przestrzeni kabiny samochodowej. Na dalszym etapie warto przystąpić do czyszczenia tapicerki samochodowej. W tym celu najpierw należy ją odkurzyć, a następnie przetrzeć ściereczką namoczoną w wodzie. Później przy użyciu tej samej szmatki na czyszczoną powierzchnię aplikuje się specjalistyczny środek czyszczący.

Jakie informacje powinny znaleźć się w ogłoszeniu o sprzedaży samochodu?

W celu dotarcia do potencjalnych nabywców samochodu tworzy się specjalne ogłoszenia zamieszczane w gazetach lub na stronach internetowych. W takim zawiadomieniu trzeba zamieścić możliwie jak najwięcej danych dotyczących sprzedawanego pojazdu, jego marki, modelu, rocznika oraz dotychczasowego przebiegu. Warto zawrzeć tam również podstawowe wiadomości odnoszące się do daty ostatniego przeglądu, a także wymiany opon, oleju i rozrządu. Jeśli wyczyszczone w profesjonalnej myjni samochodowej, takiej jak G-CAR AUTO SPA,  auto ma bezwypadkową historię, dobrze jest się tym pochwalić. Z drugiej strony nie ma sensu ukrywać przed kupcem faktu uczestnictwa pojazdu w zdarzeniu drogowym. Profesjonalny lakiernik, do którego zapewne zgłosi się nabywca po finalizacji transakcji, jest w stanie wykryć przeprowadzone naprawy nadwozia.

Materiał partnera