Renowacja felg

Jak odnowić stare felgi samochodowe?

Stare i zużyte felgi samochodowe nie zawsze muszą być oddane do utylizacji. Elementy te przy zastosowaniu odpowiednich narzędzi i technik można poddać renowacji. Dzięki temu zaoszczędzisz sporą sumę pieniędzy, którą trzeba byłoby przeznaczyć na nowe felgi. Jak odnowić stare części? Jaki sprzęt i narzędzia będą do tego potrzebne? Poznaj sposoby renowacji starych felg samochodowych.

Jak odnowić felgi samodzielnie?

Samodzielna renowacja felg samochodowych to na pewno bardzo tanie rozwiązanie. Stare i zużyte części nie zawsze muszą być zastępowane nowymi. Felgi samochodowe można w łatwy sposób odnowić samemu lub z pomocą fachowców. Profesjonalną renowację oferuje Mobilna wulkanizacja ze Śląska. Felgi można oczywiście także odnowić samemu. Należy jednak pamiętać o kilku ważnych zasadach.

Pierwszym etapem odnowy jest usunięcie rdzy. Aby dokładnie wyczyścić felgę, trzeba w miarę możliwości zdjąć oponę lub spuścić z niej powietrze. W celu pozbycia się zanieczyszczeń należy zaopatrzyć się w:

  • papier ścierny,
  • szczotkę drucianą,
  • benzynę ekstrakcyjną,
  • tarczę zdzierakową.

Kolejnym etapem renowacji jest nałożenie podkładu. Najpierw należy jednak zabezpieczyć oponę, jeśli nie została zdjęta. Po nałożeniu podkładu felgę trzeba zostawić na 24 godziny do jego wyschnięcia. Ostatni etap to lakierowanie. W tym celu można zastosować wybrany kolor farby. Przed jej nałożeniem warto lekko zeszlifować powierzchnię felgi papierem ściernym.

Jak wygląda profesjonalna renowacja felg?

Renowacja felg jest na pewno dużo tańszym rozwiązaniem niż zakup nowych felg, nawet jeśli skorzystasz z usług profesjonalistów. Każdy kolejny rok eksploatacji to nowe zabrudzenia i ogniska rdzy. Ich obecność nie oznacza jednak, że felgi nie nadają się już do użytku.

Profesjonalne zakłady wulkanizacyjne korzystają zazwyczaj z piaskarki, która pozwala usunąć małe i duże zabrudzenia z powierzchni felgi. Urządzenie wydmuchuje piasek pod wysokim ciśnieniem. Jest to dużo lepsza i skuteczniejsza metoda usuwania brudu i rdzy niż szlifowanie papierem ściernym czy szczotką drucianą. Dzięki piaskarce powierzchnia czyszczona jest szybciej i dokładniej. Zakłady wulkanizacyjne podejmują się także prostowania wygiętego materiały. Dzięki temu felgi odzyskują dawny wygląd.

Kolejne etapy renowacji wyglądają podobnie jak w przypadku samodzielnej odnowy. Różnią się przede wszystkim zastosowanym sprzętem i metodami renowacji. Koszt odnowy felg uzależniony jest od kilku czynników. Fachowcy biorą pod uwagę ich rozmiar, poziom skomplikowania konstrukcji, materiał oraz kolor, na jaki felgi mają być pomalowane.

Materiał partnera