Skuter elektryczny

Jak działa skuter elektryczny?

Pozostające w tyle samochody i powiew wiatru we włosach to marzenie niejednego z nas. Czy jest jednak sposób, aby uniknąć stania w korkach i sprawić, aby codzienne przemierzanie zatłoczonych ulic było przyjemnością? Okazuje się, że tak, czego najlepszym przykładem jest skuter elektryczny. Dowiedz się, jaka jest zasada jego działania.

Coraz większa liczba samochodów przekładająca się na uciążliwe korki i zanieczyszczenie środowiska powoduje, że poszukujemy alternatywnych sposobów przemieszczania się. Z tego powodu w ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się pojazdy z napędem elektrycznym, wśród których na szczególną uwagę zasługuje skuter.

Silnik elektryczny i bateria 

Na pierwszy rzut oka skuter elektryczny niewiele różni się on od swojego tradycyjnego poprzednika. Konstrukcja pojazdu jest taka sama – to jednoślad, który porusza się, napędzany jest bowiem silnikiem. W tym miejscu pojawia się jednak zasadnicza różnica. Skuter tradycyjny wyposażony jest w silnik spalinowy, wymaga więc tankowania paliwa, natomiast sercem skutera elektrycznego jest silnik napędzany prądem. Zamiast tankowania paliwa trzeba się więc liczyć z koniecznością ładowania baterii.

Jak twierdzi przedstawiciel sklepu Amperi, nowoczesne skutery i hulajnogi zasilana są baterią litowo-jonową. Jej najważniejszymi cechami są lekkość i wytrzymałość, co przekłada się na komfort korzystania z urządzeń, w których są one wykorzystywane. Ogromną zaletą jest także zdecydowanie krótszy czas ładowania oraz nawet 10-krotnie dłuższa żywotność. Z tego powodu baterie tego typu są chętnie wykorzystywane do zasilania skuterów i hulajnóg elektrycznych, co gwarantuje ich długą i bezawaryjną pracę.

Zalety skuterów elektrycznych

Zasada działania skutera elektrycznego opiera się na wykorzystaniu zasilanego prądem silnika i baterii. Takie rozwiązanie sprawia, że jest to pojazd w pełni ekologiczny, ponieważ nie powoduje on emisji groźnych spalin. Przekłada się to nie tylko na korzyści dla środowiska, ale także na komfort użytkowników. Najczęściej mają oni możliwość poruszania się po wyznaczonych w dużych miastach strefach ograniczonego ruchu, dzięki czemu szybciej mogą dotrzeć do celu, tym bardziej, że unikają stania w korkach. Ponadto kompaktowe rozmiary pojazdów sprawiają, że nie mają problemu ze znalezieniem miejsca do parkowania, które w niektórych miastach dla pojazdów elektrycznych są darmowe. Nowoczesne skutery elektryczne to pojazdy o dużym zasięgu i zróżnicowanym stylu: od klasycznych, przez sportowe, aż po retro, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie.

Niebywałą zaletą skuterów elektrycznych jest także ekonomia. Koszt jednego ładowania to zaledwie ok. 2-3 zł, a to z kolei umożliwia 5-godzinną jazdę. Jak więc widać jazda jest niezwykle ekonomiczna i nieporównywalnie tańsza w stosunku do pojazdów spalinowych. Nie jest to jednak jedyna oszczędność, bowiem skutery elektryczne w zasadzie się nie psują. Ich prosta konstrukcja i niewielka ilość elementów konstrukcyjnych sprawiają, że są to pojazdy bezawaryjne, dzięki czemu nie trzeba ich poddawać kosztownym naprawom.

Skuter elektryczny to pojazd o prostej konstrukcji, którego najważniejszymi elementami są silnik elektryczny i bateria. W ostatnich latach zyskuje on coraz większą popularność, ma bowiem liczne zalety. Przyjemność jazdy i jej niskie koszty, a także możliwość uniknięcia korków powodują, że po skutery sięgają zarówno właściciele firm, jak i osoby prywatne.

Materiał partnera