przygotowanie samochodu do sprzedaży

Jak dobrze przygotować auto do sprzedaży?

Jeśli auto jest sprawne, warto je sprzedać. Dawny właściciel powinien jednak właściwie przygotować auto do sprzedaży – umyć je, przeprowadzić renowację lakieru, naprawić drobne usterki i wreszcie zadbać o piękne, estetyczne felgi (najlepiej aluminiowe). Na czym polegają poszczególne kroki? Dlaczego zakup nowych felg jest tak ważny? Odpowiedź znajduje się w artykule.

Umycie auta

Pierwszym krokiem, jaki należy dokonać, jest umycie auta. Brudne, zaniedbane i zniszczone auto nie zwróci uwagi potencjalnego kupca. Będzie wydawać się znacznie mniej warte i niedoskonałe. Nie trzeba oddawać samochodu do myjni. Wystarczy umyć je wodą z mydłem, nałożyć wosk i wyczyścić wnętrze pojazdu (również dywaniki i kokpit). Konieczne jest także pozbycie się nieprzyjemnych zapachów ze środka.

Zadbanie o lakier pojazdu

Samochód z obdrapanym lakierem nie prezentuje się estetycznie. Warto zatem zadbać również o ten wyznacznik. Nie jest niczym dziwnym, że po dokładnym umyciu pojazdu wszelkie bruzdy i obdrapania są widoczne na pierwszy rzut oka. Takie auto nie spodoba się potencjalnemu kupcowi. Dawny właściciel powinien oddać samochód do warsztatu samochodowego, gdzie przeprowadzona zostanie profesjonalna renowacja lakieru. Nie jest to drogi zabieg, a efekt może być piorunujący.

Naprawa drobnych usterek

Przed zaprezentowaniem auta potencjalnemu kupcowi warto oddać je do warsztatu, gdzie odbędzie się dokładny przegląd stanu technicznego samochodu. Portfel właściciela może zubożeć delikatnie na tej inwestycji, jednak zwróci się ona w kwocie otrzymanej ze sprzedaży. Pracownicy warsztatu bezproblemowo naprawią wszelkie drobne usterki.

Zakup nowych felg

Samochód przeznaczony do sprzedaży powinien prezentować się estetycznie i przyciągać wzrok każdego potencjalnego kupca. W polepszeniu ogólnej prezencji auta pomoże zakup nowych felg (najlepiej aluminiowych, ponieważ wyglądają znacznie ładniej). Wartość samochodu z dobrze dobranymi obręczami znacznie się podniesie. Niezależnie od marki i modelu (felgi do Audi, Volvo, Citroena itd.) powinno się zainwestować w nowe felgi. Dawny właściciel wiele na tym zyska.

Sprzedażą felg aluminiowych zajmuje się internetowy sklep motoryzacyjny 4felgi.pl. Wśród asortymentu znajdują się wyłącznie oryginalne obręcze, pochodzące bezpośrednio od renomowanych producentów samochodów (i nie tylko). Każdy zainteresowany może zakupić zarówno komplety felg, jak i pojedyncze sztuki do niemal wszystkich modeli pojazdów, co jest bardzo opłacalną opcją. Firma może poszczycić się wykwalifikowanymi pracownikami.  

Materiał partnera