Przewóz rowerów

Jak bezpiecznie przewozić rowery na bagażnikach rowerowych na kufer?

Bagażniki rowerowe na kufer mają postać pojemnika wykonanego z ABS lub innego materiału. Wyposażone w kółka i uchwyty znacznie ułatwiają manewrowanie. Dzięki składanym i wyjmowanym ochronnym panelom bocznym tego typu rozwiązania są łatwe i lekkie do przechowywania. Posiadają dodatkowo grubą powłokę z szyną zatrzaskową, która chroni rower podczas transportu, a także zintegrowany stojak i stanowisko montażowe ułatwiające demontaż i składanie roweru. Czym charakteryzują się bagażniki rowerowe na kufer?

Bagażniki rowerowe na kufer – charakterystyka

Aby podróż z bagażnikiem rowerowym na kufer była bezpieczna, należy go odpowiednio zamontować. W tym celu będzie potrzebny specjalny uchwyt na tylną klapę. Wszystkie potrzebne elementy znajdują się w zestawie po zakupie uchwytu rowerowego na kufer. Montaż rozpoczyna się od ustawienia kąta rozłożenia ruchomych ram bagażnika, a następnie nakłada się je na klapę i dokręca specjalnymi śrubami. Na koniec wystarczy zamontować o klapę znajdującą się na końcach pasków naczepy. Szczególną łatwością w montażu wyróżniają się bagażniki Thule, dzięki dźwigni z mechanizmem zatrzaskowym.

Zaletą takiego montażu jest wysokie bezpieczeństwo, ponieważ rowery nie wystają mocno za obrys samochodu i ładunek zwiększa komfort jazdy. Bagażniki na kufer to także doskonała alternatywa dla kierowców, którzy nie posiadają haka holowniczego. Swoją popularność zawdzięczają niskiej cenie w stosunku do dużej uniwersalności. Miłośnicy rowerów poszukujący ekonomicznego bagażnika, najczęściej wybierają właśnie bagażniki na kufer przez ich niewygórowaną cenę i możliwość przewiezienia większej ilości rowerów. To także sposób na oszczędność miejsca na dachu, co pozwala na zamontowanie dodatkowych uchwytów na dach, takich jak boxy.

Kto powinien zakupić bagażnik rowerowy na kufer?

Bagażniki rowerowe na kufer to rozwiązanie dla osób, którym zależy na łatwym i szybkim montażu/ demontażu, bezpieczeństwie i kompaktowych rozmiarach. Tego typu propozycje pozwalają również na przewóz do trzech rowerów i nie zasłaniają tablic rejestracyjnych. Właśnie dlatego z oferty  AutoBox korzysta tak wielu klientów, którym zależy na komforcie w trakcie jazdy i bezpieczeństwie. W przeciwieństwie do innych rozwiązań, przy bagażnikach na kufer rower podnosi się na nieznaczną wysokość, co znacznie ułatwia montaż. Niewielki wymiar i niska waga dodatkowo pozwalają na łatwe przechowywanie bagażnika, gdy nie jest używany.

Materiał partnera