Holowanie z polisy

Holowanie z polisy. Jak to wygląda w praktyce?

Holowanie z polisy to znaczne ułatwienie dla kierowców, którzy doznali niespodziewanej awarii pojazdu. Złapanie gumy, stłuczka lub wypadek drogowy mogą przytrafić się zarówno w kraju, jak i podczas wyjazdu za granicę. Jeśli samochód nie nadaje się do kontynuowania podróży, niezbędne będzie właśnie holowanie. Na czym polega holowanie z polisy?

Rodzaje polis obejmujących holowanie

Holowanie jest objęte ubezpieczeniem assistance, w którego skład wchodzą także porady i pomoc techniczna w trakcie ewentualnych problemów na drodze. Warunki ubezpieczenia różnią się w zależności od wybranego wariantu polisy, ale zawsze mają za zadanie zapewnienie kierowcy pomocy na skutek wypadku. Holowanie z polisy może dotyczyć także ubezpieczenia OC pojazdu. Holowanie z OC jest skierowane dla kierowców poszkodowanych w stłuczce, którą spowoduje kierowca ubezpieczony u danego ubezpieczyciela. Wtedy właściciel pojazdu ma prawo do organizacji holowania, parkingu oraz auta zastępczego z ubezpieczenia sprawcy. Holowanie może także dotyczyć ubezpieczenia z autocasco. W tym przypadku należy jednak zwracać uwagę na limit kilometrów, do którego usługa holowania jest bezpłatna.

Na co zwrócić uwagę przy holowaniu pojazdu?

Holowanie auta jest trudnym i skomplikowanym zadaniem, którego nie powinno się przeprowadzać samodzielnie. Kierowca musi pamiętać, że w razie nieprawidłowości w trakcie holowania, to on ponowi wszelkie koszty związane z mandatem. Bezpieczne holowanie samochodu wymaga m.in. umieszczenia trójkąta ostrzegawczego, dokładne skontrolowanie połączenia holującego z holowanym pojazdem, stały kontakt kierowców, czy też zakaz korzystania ze świateł awaryjnych. Warto więc korzystać z pomocy specjalistycznych firm, takich jak Centrum Pomocy Drogowej AUTO CZOK, które oferuje holowanie pojazdu z polisy assistance. Posiada także niezbędne licencje na transport międzynarodowy oraz krajowy, dzięki czemu może oferować pomoc zarówno na terenie Polski, jak i za granicą.

Komu zlecać holowanie pojazdu?

Holowanie pojazdu jest skomplikowanym zadaniem, które wymaga przestrzegania przepisów prawa. Specjalistyczne firmy doskonale je znają i posiadają niezbędne urządzenia przydatne przy tym procesie, dlatego też mogą pomóc w niezawodnym holowaniu wszystkich rodzajów pojazdów – osobowych, dostawczych, ciężarowych TIR, autobusów, czy też pojazdów specjalnych. Oferta renomowanych firm dotyczy także holowania na A4, dzięki czemu kierowcy mają pewność otrzymania bezpiecznej i skutecznej pomocy.

Materiał partnera