Gdzie znaleźć dobre części samochodowe?

Awarie samochodu budzą obawy u każdego kierowcy. Oczami wyobraźni widzisz już, jak jedna usterka pociąga za sobą kolejną, a koszt naprawy i zakupu części zamiennych zatrważająco rośnie? Alternatywą, która pozwala obniżyć koszty naprawy w takiej sytuacji, pozostają skupy złomu. Zajmują się nie tylko skupowaniem i utylizacją pojazdów, ale też sprzedażą nowych i używanych części zamiennych.

Samochody, które są przyjmowane do skupu złomu zazwyczaj mają usterki uniemożliwiające ich dalszą eksploatację. Często są to pojazdy, które z racji swojego wieku lub zużycia poszczególnych części nie nadają się już do naprawy, a ich regeneracja jest nieopłacalna. Często jednak można znaleźć w nich sprawne części, które z powodzeniem nadają się do dalszego użytku. Niekiedy niewielki remont czy modernizacja wystarczą, aby podarować im drugie życie. To rozwiązanie, które cieszy się dużą popularnością w całej Polsce, w tym na Śląsku, gdzie działa m.in. Złom Żory.

Jakie części zamienne można dostać w skupie?

Skup to nie tylko miejsce, do którego oddawane są pojazdy. To także magazyny, w których przechowywane są nowe i używane części zamienne. Nie każdy auto złom oferuje taką możliwość, dlatego warto poszukać miejsca, które sprzedaje elementy karoserii
i wyposażenia wnętrza. Jeśli w Twojej okolicy nie działa taki punkt, poszukaj internetowego sklepu z częściami.

Co możesz w nim kupić? Przede wszystkim:

  • układ kierowniczy, wydechowy, elektroniczny,
  • wentylację, klimatyzację i ogrzewanie,
  • elementy wyposażenia wnętrza,
  • układ napędowy, w tym sprzęgła, przeguby, skrzynie biegów,
  • elementy zawieszenia hydraulicznego i pneumatycznego,
  • opony i felgi,
  • akcesoria — wycieraczki, lusterka, spryskiwacze, dywaniki

Większość części samochodowych po naprawach czy regeneracji może być użytkowana jeszcze przez długi czas. Jeżeli korzystasz z oferty godnego zaufania sprzedawcy, wówczas możesz oczekiwać, że nawet „poważniejsze” części samochodowe, takie jak silnik czy skrzynie biegów, będą działały niezawodnie.

Dlaczego warto kupować części w skupie?

To proste — ich cena zazwyczaj jest dużo niższa niż w innych punktach oferujących nowe i używane części zamienne. Zazwyczaj też nie ma problemów ze sprowadzeniem konkretnego elementu wybranej marki. W przeciwieństwie do wielu prywatnych handlarzy, auto złomy muszą działać legalnie. Znacznie zwiększa to bezpieczeństwo transakcji, nawet gdy zdecydujesz się na zakupy internetowe. Ze względu na gabaryty części samochodowych ich dostawą zajmują się kurierzy. Odpowiednio zabezpieczone trafią do odbiorcy na czas i umożliwią szybką naprawę usterki.

Materiał partnera