Części samochodowe

Gdzie szukać tanich używanych części samochodowych?

Wymiana części samochodowych na używane z powodu awarii lub wypadku to okoliczność, która spotyka większość kierowców. Zakup oryginalnych części to bardzo często duży i niepotrzebny wydatek. Z myślą o takich sytuacjach właściciele złomowisk rozpoczęli sprzedaż używanych części z samochodów poddanych kasacji. Największą zaletą takiego rozwiązania jest przede wszystkim niższa cena elementów oraz fakt, że zazwyczaj są one w stanie służyć kierowcy przez wiele kolejnych lat. Jakie są zalety stosowania używanych części samochodowych ze złomowiska?

Używane części samochodowe ze złomowiska – zalety

Trzeba pamiętać, że nie wszystkie części w samochodzie mogą być zastąpione używanymi. Dotyczy to na przykład poduszek powietrznych, przewodów paliwowych, klocków hamulcowych oraz przegubów układu kierowniczego. Jednak wiele z pozostałych elementów bez przeszkód można zastąpić tymi używanymi (lusterka i szyby, felgi, ogumienie, reflektory, silniki, elektronika samochodowa, elementy karoserii).

Używane części samochodowe ze złomowiska to przede wszystkim dużo tańsze rozwiązanie, niż zakup nowych elementów. Zwłaszcza części popularnych marek samochodów łatwo jest kupić z drugiej ręki w zadowalającym stanie. Wiele elementów wymontowanych z aut na szrocie jest praktycznie nowa i nieuszkodzona – błotniki, czy też lampy. Komponenty uzyskane ze skasowanych aut mogą być także łatwiej dostępne niż elementy sprzedawane na rynku pierwotnym. Dotyczy to zwłaszcza starszych marek samochodów rzadkich, a niekiedy nawet zabytkowych. W przypadku niektórych z nich części zamienne dostępne są wyłącznie w drugim obiegu.

Ponowne używanie części samochodowych to także przyczynienie się do ochrony środowiska naturalnego. Powtórne wykorzystanie elementu do samochodu sprawia, że zmniejsza się ilość zalegających zbędnych elementów. Używanie części z drugiej ręki to także zmniejszenie produkcji nowych elementów, co z kolei wpływa na stan całej planety.

Warto także pamiętać, że używane części samochodowe ze szrotu zawsze poddawane są specjalistycznej kontroli lub regeneracji. Dzięki temu można mieć pewność, że otrzyma się w najniższej cenie części możliwie najwyższej jakości. Wszystkie demontowane komponenty przechodzą dokładne oględziny, które gwarantują bezpieczeństwo i długoletnie użytkowanie.

Dlaczego zakup używanych części na złomowisku to dobre rozwiązanie?

Na złomowiska trafiają samochody, które uległy wypadkowi lub nie nadają się do dalszej jazdy na drogach. Bardzo często okazuje się, że w takich autach zostały podzespoły, które nie są zniszczone i można je ponownie wykorzystać. Są to niejednokrotnie oryginalne części, które dużo lepiej sprawdzą się po zamontowaniu w innym aucie, niż zakup nowych zamienników.

Jak mówi pracownik firmy Arpol oferującej sprzedaż używanych części samochodowy ze Stacji Demontażu PojazdówUdając się na szrot, warto pamiętać, że poszczególne miejsca różnią się od siebie. W wielu z nich klient musi sam wyszukać element dla siebie. Profesjonalne auto szroty oferują jednak obsługę, która doradzi i pomoże wybrać najlepszą i najbardziej zadbaną część.

Decydując się na zakup używanych części ze Stacji Demontażu Pojazdów, należy wybierać jedynie renomowane miejsce oferujące takie usługi. Działalność oparta o obowiązujące przepisy to gwarancja udanej transakcji.

Materiał partnera