autobusy

Gdzie należy szukać używanych autobusów na sprzedaż?

Ceny nowych autobusów są na tyle wysokie, że przewoźnicy często decydują się na zakup pojazdów używanych. Znajdziemy wiele źródeł, w których możemy zakupić tańsze autobusy. Taka transakcja obarczona jest jednak pewnym ryzykiem, dlatego najlepiej dokonywać jej ze sprawdzonym i rzetelnym sprzedawcą. W tym artykule możecie przeczytać, jak i gdzie takiego sprzedawcę znaleźć.

Jak sprawdzić sprzedawcę?

Oferty na sprzedaż autobusów pojawiają się m.in. w internecie, gazetach i radiu. Często są to pojazdy sprowadzane z zagranicy, dzięki czemu cena jest bardziej przystępna dla polskiego przedsiębiorcy. Zakup takiego sprzętu wymaga wnikliwego sprawdzenia stanu technicznego oraz legalności dokumentów. W przypadku tak poważnych transakcji, jak kupno autobusu na potrzeby firmowe, bezpieczniej jest kierować się nie samą ceną, ale również sprzedawcą. Na polskim rynku istnieją firmy, które od lat zajmują się importem i sprzedażą autobusów z zagranicy. Jeśli nie jesteśmy pewni doświadczenia wybranej firmy, za pomocą rządowych stron możemy sprawdzić, ile lat utrzymuje się na rynku.

Tylko sprawdzone marki i wysoka jakość

Autobusy sprowadzane z zagranicy są bardzo popularne ze względu na niską cenę. Lecz brak odpowiedniej wiedzy i doświadczenia może skutkować zakupem sprzętu z ukrytymi wadami lub problemami z dokumentacją. Dobry sprzedawca sprowadza autobusy ze sprawdzonych źródeł, które nie są obarczone takim ryzykiem. Pojazdy powinny być w zadowalającym stanie technicznym i wizualnym.

Specjalista z firmy Erika Stanisław Stojak w Lubczy mówi: Polacy preferują znane i sprawdzone na polskim rynku marki, jak np. Setra, Mercedes-Benz, VDL, MAN, Scania, Isisbus, Iveco, Volkswagenn, Neoplan czy Volvo, które są ekonomiczne w użytkowaniu, mają dużą dostępność części zamiennych i zapewniają wysoki komfort dla pasażerów.

Bogaty pakiet usługowy

Profesjonalny sprzedawca, który zna się na rzeczy, nie tylko zaoferuje swój produkt, ale także zatroszczy się o przerejestrowanie i przetłumaczenie dokumentów. Niektóre firmy rozszerzyły swoją ofertę o usługi tapicerowania czy wyposażanie autobusów w określone akcesoria. Na życzenie klienta wymienia się elementy wyposażenia, zwiększa liczbę miejsc czy szyje nowe zasłony. Dzięki temu otrzymujemy używany sprzęt, którego nie trzeba przygotowywać do jazdy. Oczywiście dobry sprzedawca, który jest w stanie spełnić nasze wymagania, nie zrobi tego w najniższej cenie na rynku. Jeśli chcemy zapłacić, mało to najprawdopodobniej w zamian otrzymamy autobus o dużym przebiegu i wątpliwej jakości, którego źródło pochodzenia nie jest znane.

Materiał partnera