pomoc drogowa

Doraźne wsparcie ze strony pomocy drogowej

Posiadanie ważnego ubezpieczenia OC jest obowiązkowe. Jednak wiele osób decyduje się na rozszerzenie pakietu ubezpieczenia o różne dodatkowe usługi. Jedną z nich jest usługa doraźnego wsparcia ze strony pomocy drogowej. Każde towarzystwo definiuje to na swój sposób, dlatego w niniejszym artykule postanowiliśmy podjąć się analizy ofert firm ubezpieczeniowych, aby przybliżyć nieco pojęcie wsparcia doraźnego.

Kiedy nie zapłacimy za usługę?

Ogólne rozumienie pojęcia doraźnego wsparcia ze strony pomocy drogowej oznacza usługę Assistance, czyli pomocy w przypadku, kiedy pojazd jest unieruchomiony. Innymi słowy, możemy spodziewać się, że ktoś przyjedzie po nas i po nasz samochód, dostarczając nas bezpiecznie do domu lub najbliższego warsztatu mechaniki pojazdowej. Zapytaliśmy pracownika firmy Skup Aut Wapnica o to, czy pomocy możemy spodziewać się na terenie całego kraju i o każdej porze?

Dowiedzieliśmy się, że to wszystko zależy od umowy Assistance, jaką posiadamy i tego, czy za usługę jesteśmy gotowi zapłacić. Wiele firm ubezpieczeniowych oferuje pomoc doraźną w zakresie limitu kilometrów od domu czy też przyczyn unieruchomienia pojazdu. Warto dokładnie przeczytać co jest w naszej ofercie, aby nie okazało się na trasie, że za holowanie auta, które uległo awarii na skutek inny niż wypadek, będziemy musieli dodatkowo zapłacić. Większość firm, które działają na rynku, oferuje pomoc przez całą dobę, dlatego firmy ubezpieczeniowe piszą w ogłoszeniach, że doraźną pomoc otrzymamy zawsze.

Niekiedy pomoc doraźna może oznaczać również dostarczenie materiałów lub narzędzi niezbędnych do ponownego uruchomienia pojazdu. Przykładowo może zdarzyć się tak, że zapomnimy zatankować pojazd i na czas nie zjedziemy z trasy. Może też być sytuacja, kiedy akumulator na skutek dłuższego postoju się rozładował i potrzebuje drobnego rozruchu. Są to wszystko przykłady pomocy doraźnej, które jednak często nie są ujmowane zakresem Assistance niektórych towarzystw.

Opcje dodatkowe

Skoro dowiedzieliśmy się, że zdefiniowanie uniwersalnego zakresu nie jest możliwe, to może warto zastanowić się nad tym z czego możemy skorzystać, kiedy pomimo awarii musimy dotrzeć na miejsce przeznaczenia? Otóż okazuje się, że wiele firm oferuje nie tylko holowanie auta, ale również samochód zastępczy, który przyjeżdża na miejsce zdarzenia wraz z lawetą. Zdecydowanie jest to opcja dla wszystkich, którzy samochód wykorzystują jako narzędzie swojej codziennej pracy lub po prostu mają określone zobowiązania ważniejsze niż koszty podróży.

Materiał partnera