Dlaczego warto wyposażyć auto w centralny zamek na pilota?

Centralny zamek wciąż jest podawany w ogłoszeniach jako atut sprzedawanego samochodu. Choć wydawałoby się, że to już standard, wystarczy choć raz skorzystać z auta bez centralnego zamka, aby przekonać się, jak duże stanowi on udogodnienie. Szczególnie wygodnym rodzajem jest centralny zamek na pilota. Przedstawiamy kilka powodów, dla których warto wyposażyć w niego swój samochód.

Niełatwe życie bez centralnego zamka

Obecnie duża część samochodów jest wyposażona w centralny zamek – jeśli nie taki w pilocie, to przynajmniej w kluczyku. Dlatego niektórzy mogą nie zdawać sobie sprawy z uciążliwości codziennego korzystania z auta pozbawionego tego udogodnienia. O to, jak wyglądało życie, zanim centralne zamki stały się powszechne, zapytaliśmy specjalistę z firmy Stopol Group.

Proszę sobie wyobrazić: zimowy poranek. Czas zawieźć dzieciaki do szkoły i samemu udać się do pracy. Współcześnie już z daleka otwieramy sobie drzwi, żeby szybko schować się przed zimnem i przygotować samochód do jazdy. Kiedyś trzeba było podejść do każdych drzwi i otworzyć je z osobna, ewentualnie otworzyć jedne kluczem, a pozostałe – od środka. Zabierało to mnóstwo czasu i było zwyczajnie niewygodne. A przecież od samochodu oczekujemy wygody, prawda?

Ponieważ była potrzeba udoskonalenia systemu otwierania drzwi, szybko pojawiło się rozwiązanie: centralny zamek. Początkowo działał on tak, że wystarczyło otworzyć kluczykiem drzwi kierowcy, aby automatycznie otworzyły się też pozostałe. Kolejnym, choć nieostatnim krokiem w ewolucji tej technologii są centralne zamki sterowane za pomocą pilota.

Zalety centralnego zamka na pilota

Centralny zamek obsługiwany przy użyciu pilota jest nieporównywalnie wygodniejszy niż jego wersja kluczykowa, nie wspominając o zupełnym braku centralnego zamka. Pilot może być zintegrowany z kluczem do drzwi auta albo niezależny, np. w formie breloka.

Centralny zamek na pilota daje możliwość otwarcia auta ze znacznej odległości – jakiej, to zależy od zasięgu pilota. Dzięki temu możemy udostępnić pojazd np. dzieciom, które biegną kilka metrów przed nami. Gdy dotrą do samochodu, nie muszą czekać na dorosłego, który otworzy im drzwi, lecz po prostu wsiadają.

Centralny zamek na pilota pozwala otworzyć auto bez wyciągania ręki z kieszeni. Wystarczy jeden przycisk. Nie musimy brać zimnego klucza w dłonie i umieszczać go w zamku. Nie ma też obawy, że nie otworzymy samochodu, gdy zamek zamarznie, bo nie korzystamy z niego, używając centralnego zamka na pilot. Po prostu podchodzimy i wsiadamy lub sięgamy do bagażnika – szybko, sprawnie i wygodnie.

Warto wiedzieć, że jeżeli nasze auto fabrycznie nie zostało wyposażone w ten rodzaj centralnego zamka, możemy to zrobić na własną rękę. Wystarczy zamontować sterownik centralnego zamka obsługiwany za pomocą pilotów.

Materiał partnera