Jazda próbna przed zakupem samochodu

Dlaczego warto umówić się na jazdę próbną przed zakupem auta?

Kupno auta to zazwyczaj duży wydatek i inwestycja na wiele lat. Aby móc się przekonać czy dany samochód spełnia oczekiwania, warto wypróbować go przed zakupem. Jest to możliwe dzięki skorzystaniu z opcji jazdy próbnej. Po jej odbyciu personel z pewnością wysłucha uwag kierowcy oraz pomoże mu rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące danego auta. Dzięki temu decyzja o jego zakupie z pewnością będzie łatwiejsza.

Czym jest jazda próbna i jak się na nią zapisać?

Jazda próbna, inaczej jazda testowa to możliwość wypróbowania wybranego pojazdu przez osobę, która nosi się z zamiarem jego kupna. Ma ona na celu przede wszystkim ocenę możliwości danego auta. Przetestować można zarówno auta nowe, jak i używane. Kierowca ma możliwość sprawdzenia jak czuję się siedząc za kierownicą danego samochodu, a także czy jest sprawny on technicznie i spełnia jego wymagania. Jazda próbna jest bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje Klienta. Nie musi się on również obawiać o to, że po jej zakończeniu będzie musiał zapłacić za zużyte paliwo – chyba, że dana osoba planuje odbyć nim dłuższą podróż i zgodzi się na taką opłatę już przed jazdą. Jazda testowa zazwyczaj trwa 15, 30 lub 60 minut. Czas ten powinien być wystarczający, aby ocenić czy dane auto odpowiada kupującemu.

Na jazdę próbną najlepiej zapisać się przez stronę internetową wybranego salonu samochodowego. Takie zapisy prowadzi salon Auto Centrum Golemo, który jest autoryzowanym dystrybutorem DS Automobiles na terenie całej Polski. Ma on swoją siedzibę w Krakowie. W  jego ofercie można znaleźć bardzo różne modele samochodów marki DS – nowe oraz używane. Istnieje możliwość sprawdzenia ich podczas jazdy testowej. Wystarczy wypełnić formularz na stronie internetowej salonu, a jego pracownicy umówią danego Klienta na jazdę próbną wybranym autem.

Zalety jazdy próbnej

Dzięki skorzystaniu z jazdy próbnej kierowca może przede wszystkim ocenić, czy samochód, który podoba mu się wizualnie, spełnia jego oczekiwania również, jeżeli chodzi o komfort jazdy. Niektóre osoby są zachwycone danym wyglądem auta, czy jego parametrami, natomiast kiedy wsiadają za kierownicę to czar pryska. Jazda testowa to idealny moment na weryfikację czy auto, które podoba się Klientowi sprawdzi się w praktyce.

Jazda próbna pozwoli na sprawdzenie samochodu w różnych warunkach. Warto zatem nie ograniczać się jedynie do poruszania się po trasach miejskich. Można pojechać na drogi osiedlowe czy szybkiego ruchu. Kierowca ma także możliwość zobaczenia, czy dobrze parkuje mu się danym samochodem.

Podczas jazdy testowej należy wsłuchać się w pracę samochodu, a także sprawdzić czy nie ma on żadnych defektów. Przed kupnem warto ocenić pracę silnika, wygodę siedzeń czy działanie skrzyni biegów. Jest możliwe przeprowadzenie testu hamowania czy przyspieszania oraz jak dane auto zachowuje się na zakrętach. Wszystkie te manewry muszą być oczywiście zgodne z przepisami ruchu drogowego. Dzięki nim możliwa jest ocena komfortu jazdy samochodem, którym będzie się jeździło najprawdopodobniej przez kilkanaście kolejnych lat.

Materiał partnera