Dlaczego warto kupować samochód w salonie?

Zakup samochodu to inwestycja, którą należy poprzedzić bardzo uważnym przeanalizowaniem naszej sytuacji finansowej i potrzeb – w końcu auta nie kupujemy co rok, będzie on nam ono służyły znacznie dłużej. W pierwszej kolejności trzeba rozważyć, gdzie w ogóle kupimy samochód. W poniższym artykule rozważymy zalety kupna pojazdu w autoryzowanym salonie marki.

Nowe i nowoczesne

Kupując auto w salonie możemy mieć pewność, że zamówiony przez nas egzemplarz jest w pełni nowy, pochodzący prosto z fabryki i nigdy wcześniej nie używany przez innego właściciela. A przez to jest pojazdem w pełni sprawnym i niewymagającym żadnych kosztownych napraw. To jedna z głównych zalet, dla których warto zdecydować się na taki zakup. Nawet jeśli zdarza się, że otrzymamy pojazd posiadający pewne wady fabryczne, jego producent na mocy gwarancji zobowiązany jest do ich usunięcia. Drugi istotny aspekt kupna samochodu w salonie to fakt, że to najbardziej przystępna opcja kupna samochodu będącego zupełną nowością na naszym rynku. Możemy oczywiście próbować ze sprowadzaniem auta z zagranicy, jednak wiąże się to z większym ryzykiem i może generować problemy z rejestracją pojazdu.

Gwarancja producenta

Każdy samochód pochodzący z salonu motoryzacyjnego objęty jest gwarancją.

Oznacza to, że przez dany okres od dnia zakupu producent ręczy za stan techniczny auta i zobowiązuje się do usuwania wszelkich usterek oraz awarii, powstających wskutek codziennej, prawidłowej eksploatacji – mówi przedstawiciel salonu GolemoNależy jednak pamiętać, że różne podzespoły samochodu są objęte różnymi okresami gwarancyjnymi.

Niskie koszty eksploatacji

Kupując samochód ponosimy nie tylko koszt w wysokości jego rynkowej wartości – musimy również być świadomi, że jego użytkowanie również wiąże się z pewnymi wydatkami. Jeśli zależy nam na generowaniu oszczędności, samochód nowy od sprawdzonego dealera jest najlepszym rozwiązaniem – przez kilka lat od dnia kupna nasze wydatki na serwis, przeglądy stanu technicznego oraz ubezpieczenia będą niższe, niż w przypadku auta używanego.

Proste formalności z ubezpieczeniem

Mówiąc o ubezpieczeniu nie sposób nie wspomnieć o tym, że wszystkie formalności związanego z jego uzyskaniem możemy wypełnić na miejscu, w salonie dealera. Powszechną praktyką jest, że sprzedawcy nowych pojazdów współpracują z firmami ubezpieczeniowymi i doradzają swoim klientom w kwestii wyboru odpowiedniego pakietu ubezpieczenia. Korzystając z takiej możliwości oszczędzamy sporo czasu, a przy okazji możemy liczyć na dużo korzystniejszą ofertę ubezpieczenia, niż gdybyśmy poszukiwali ubezpieczyciela na własną rękę.

Materiał partnera