regeneracja silnika samochodowego

Czy zakup regenerowanych fabrycznie części samochodowych się opłaca?

Każdy właściciel samochodu prędzej czy później musi się zmierzyć z problemem różnorodnych usterek. Każdy pojazd od czasu do czasu wymaga wykonania naprawy części, które ulegają naturalnemu zużyciu bądź też psują się w wyniku błędnego użytkowania. W takiej sytuacji większość decyduje się na wymianę uszkodzonego elementu. Można również zdecydować się na regenerację uszkodzonej części. Na czym ona polega i czy się opłaca?

Regeneracja części samochodowych – na czym polega?

Na wstępie należy zaznaczyć, że regeneracja części samochodowych nie jest tym samym co ich naprawa. Nie tylko w teorii, ale też w praktyce, czynności mające doprowadzić do jej naprawienia mają inny charakter. W przypadku przeprowadzania reperacji uszkodzonego elementu kluczowe jest usunięcie konkretnej usterki, bez zwracania uwagi na pozostałe komponenty danego podzespołu. W takiej sytuacji może okazać się, że jeden element został naprawiony, jednak za tydzień, miesiąc czy dwa może zepsuć się kolejny detal, którego stan nie był weryfikowany.

Całkowicie inaczej wygląda regeneracja części motoryzacyjnych. Obejmuje ona szeroki zakres działań, tj. kompleksową naprawę lub wymianę wszystkich zużytych elementów. Dzięki takiemu działaniu zostaje przywrócona pełna sprawność danej części, to z kolei sprawia, że może być bez obaw użytkowana, niemalże tak samo, jak w przypadku nowego, oryginalnego produktu.

Dlaczego warto skorzystać z możliwości regeneracji?

Wymieniając uszkodzone części samochodowe, niejednokrotnie należy ponieść wysokie koszty. Zaskakujący dla właścicieli samochodów nie jest fakt, że nowy, oryginalny podzespół bywa kilkukrotnie droższy niż koszt naprawy tego uszkodzonego. W takiej sytuacji wielu decyduje się na skorzystanie z tańszej opcji, tj. inwestuje w zamienniki. W zależności od źródła ich pochodzenia mogą one być niskiej jakości, co zakończy się dość szybkim pojawieniem kolejnych usterek i koniecznością poniesienia nowych wydatków.

Chcąc zaoszczędzić na nowych częściach, a jednocześnie mieć pewność, że pojazd powróci do pełnej sprawności, warto skorzystać z pomocy specjalistów zajmujących się regeneracją części – wyjaśnia ekspert z firmy Lauber Sp. z o.o. – Inter Cars Group.

To właśnie możliwość znalezienia tańszych i lepszych rozwiązań, gwarantujących niezawodne działanie sprawiła, że regeneracja stała się tak popularna. Kierowcy, którzy decydują się na tę opcję, doceniają ją również za niski koszt – często jest on nawet o połowę niższy niż zakup nowego produktu. Zastanawiając się, czy regeneracja uszkodzonych części samochodowych jest opłacalna, warto pamiętać, że po wykonaniu niezbędnych czynności są one w pełni sprawne, niezawodne i trwałe – dokładnie tak samo, jak w momencie rozpoczęcia ich użytkowania.

Materiał partnera