serwisowanie Fiata

Czy serwisowanie Fiata jest drogie?

Obiegowa opinia głosi, że Fiat to auto awaryjne. Jak jest w rzeczywistości? Wszystko zależy od konkretnego modelu, rocznika i od tego, jak dbał o pojazd dotychczasowy właściciel. Jeśli już zachodzi konieczność serwisowania, warto zastanowić się nad usługodawcą. Lepiej robić to u autoryzowanego mechanika? A może „zwykły” serwis sprawdzi się równie dobrze? Ile może to kosztować?

Koszty serwisowe pojazdów marki Fiat

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o to, ile kosztuje serwisowanie Fiata. To tak, jakby zapytać: „Jaka jest cena czerwonego samochodu?”. Wiele zależy od tego, z jaką usterką ktoś się zgłosi.

Czy chodzi tylko o wymianę oleju, a może o wymianę klocków hamulcowych? Czy w grę wchodzi rutynowa kontrola ze względu na przejechane kilometry, czy raczej problem z niepokojącymi dźwiękami dochodzącymi spod maski? Wszystko to ma znaczenie przy wycenie. A ta robiona jest indywidualnie dla każdego auta.

Wizyta w serwisie samochodowym może zatem kosztować od 50 złotych (w przypadku wymiany oleju z filtrem oleju), przez 250 złotych (np. wymiana pompy paliwa), aż do kwoty 1000 i więcej.

Kluczem do zadowolenia jest zawsze wybór renomowanej stacji naprawczej, która zna specyfikę takich aut jak Fiat.

Jak wygląda serwisowanie Fiat-ów?

Wytyczne FCA, czyli właściciela marki Fiat, jasno wskazują na procedury, które muszą mieć miejsce podczas przyjęcia i wydania samochodu przez punkt serwisowy.  

Najpierw powinno być wygenerowane zlecenie naprawy z danymi klienta i informacjami na temat auta. W systemie muszą też znaleźć się informacje o usterkach zgłaszanych (jeśli takie są) oraz o terminie wykonania naprawy. W obecności klienta należy dokonać pierwszych oględzin pojazdu.  

Przy odbiorze auta marki Fiat klient powinien otrzymać dokument z wypisem wszystkich przeprowadzonych prac. Po ich omówieniu podpisem potwierdza się odebranie samochodu. Przyjmujący może ponadto zaproponować dodatkowe usługi i pakiety serwisowe dla marki Fiat.

Gdzie zgłosić się do serwisu?

Jak wybrać dobrego usługodawcę, który dobrze wyceni i przeprowadzi fachowy serwis samochodu włoskiego producenta?

Jedną z rekomendowanych stacji diagnostycznych w Krakowie jest firma Auto Krak, która wykonuje profesjonalne przeglądy rejestracyjne aut osobowych. To miejsce, w którym możesz ocenić poszczególnych zespołów i układów pojazdu marki Fiat.

Usługi wspomnianego serwisu są bardzo szerokie i obejmują m.in. wulkanizację, serwis blacharsko-lakierniczy oraz ocenę stanu instalacji gazowej. Zatem warto im zaufać.

Materiał partnera