regeneracja silników w TIR-ach

Czy można zwiększyć osiągi silnika TIR-a?

Samochody ciężarowe muszą być przygotowane na różne warunki jazdy. Powinny bez problemu radzić sobie zarówno na drogach ekspresowych, jak i przy konieczności wjechania pod wzniesienia. Takie manewry wymagają przede wszystkim mocnego silnika. Jeśli czujesz, że twój TIR nie spełnia do końca oczekiwań pod względem wydajności, dobrym rozwiązaniem będzie serwis obejmujący modyfikację i regenerację silnika.

Modyfikacja i regeneracja silników w TIR-ach

Wielu kierowców samochodów ciężarowych zastanawia się, w jaki sposób zwiększyć osiągi TIR-a na tyle, aby nie musieć całkowicie wymieniać części. Rozwiązaniem tego problemu może być modyfikacja i regeneracja silników w tego typu pojazdach. Jednym z popularnych modyfikacji jest tzw. chip tuning, polegający na zmianach oprogramowania w sterowniku silnika. Warto podkreślić, że pozwala on nie tylko zwiększyć moc i obroty, ale do tego jest rozwiązaniem nieinwazyjnym. Co więcej, zwiększenie mocy – poprzez modyfikację i regenerację silnika – dodaje szereg innych zalet, w tym przede wszystkim:

  • ekonomiczne spalanie paliwa,
  • większe bezpieczeństwo przy manewrze wyprzedzania,
  • przyjemniejsze prowadzenie pojazdu,
  • możliwość szybszego pokonania trasy,
  • większą sprawność pojazdu przy niekorzystnych warunkach drogowych,
  • poprawę elastyczności silnika.

Czy podniesienie mocy silnika nie wpływa negatywnie na żywotność ciężarówki?

Modyfikacje mogą być bez problemu przeprowadzone we wszystkich samochodach ciężarowych posiadających silniki sterowane elektronicznie. Mimo to, wiele osób obawia się, że każda zmiana może nieść za sobą negatywne działanie na ogólną kondycję pojazdu. Wobec tego warto podkreślić, że zgodnie m.in. z opinią profesjonalnych mechaników z firmy Pes Marian Sycha z województwa śląskiego, chip tuning i inne zabiegi związane ze zwiększeniem osiągów silnika nie wywołują żadnych skutków ubocznych na funkcjonowanie pozostałych komponentów. Wręcz przeciwnie – jak zostało wymienione powyżej, modyfikacje mogą przyczynić się do poprawy komfortu jazdy. Zatem decydując się na usprawnienie TIR-a, wystarczy zgłosić się do profesjonalnego warsztatu, który będzie specjalizował się w serwisie samochodów ciężarowych.

Materiał partnera