jazdy doszkalające

Czy jazdy doszkalające można odbyć we własnym samochodzie?

Usługi świadczone przez ośrodki szkolenia kierowców są znacznie liczniejsze, niż można by przypuszczać. Poza nauką jazdy przeznaczoną dla przyszłych kierowców wybrane ośrodki specjalizują się również w kursach zawodowych oraz kursach operatorów maszyn. Poza tym możliwe jest odbycie w takich miejscach jazd doszkalających, o których opowiemy w dzisiejszym wpisie. Sprawdź, czy jazdy doszkalające mogą odbyć się we własnym samochodzie.

Komu polecane są jazdy doszkalające?

Usługa w postaci jazd doszkalających skierowana jest do różnych klientów ośrodków szkolenia kierowców. Bardzo często korzystają z niej osoby, które rozpoczęły kurs na prawo jazdy, na przykład w szkole nauki jazdy Manewr we Wrocławiu, ale czują, że ich umiejętności nie są wystarczające, by przystąpić do egzaminu i uzyskać prawo do prowadzenia pojazdu mechanicznego określonego typu. Jest to idealne rozwiązanie problemu, dzięki któremu kursant może zyskać pewność, że opanowana przez niego technika jazdy jest odpowiednia – na tyle, by zdać egzamin i wyruszyć w drogę prywatnym pojazdem.

Jednak nie tylko kursanci, którzy nie są jeszcze kierowcami, korzystają z możliwości wykupienia jazd doszkalających w wybranym ośrodku szkolenia kierowców, na przykład z jazd doszkalających we Wrocławiu. Również te osoby, które mają już prawo jazdy, decydują się na dodatkowe godziny z instruktorem. Dotyczy to między innymi tych kierowców, którzy przez długi czas nie prowadzili pojazdu i chcą odświeżyć swoją wiedzę oraz umiejętności. Dzięki jazdom doszkalającym zyskują pewność za kierownicą, której im zabrakło w wyniku długiej przerwy od kierowania pojazdem. Z jazd doszkalających korzystają również świeżo upieczeni kierowcy, którzy, pomimo zdanego egzaminu, chcąc podszkolić się w jeździe po drogach publicznych.

Czy prywatne pojazdy mogą być wykorzystywane podczas jazd doszkalających?

Wiele osób chcących wykupić dodatkowe godziny z instruktorem zastanawia się nad tym, czy jazdy doszkalające można odbyć we własnym samochodzie. Odpowiedź na zadawane przez nich pytania, nie może być jednoznaczna. Jest to możliwe, natomiast w wybranych ośrodkach szkolenia kierowców i, co ważne, dotyczy wyłącznie tych klientów szkół nauki jazdy, którzy są już kierowcami. Wszystko zależy od tego, jakie zasady panują w wybranym ośrodku. Wielu instruktorów może uznać, że jazdy doszkalające odbywane w specjalnie do tego przeznaczonym pojeździe są skuteczniejsze niż jazdy w prywatnym środku transportu. Zawsze więc warto ustalić tę kwestię z wybraną przez siebie szkołą nauki jazdy.  

Materiał partnera