Części oryginalne czy zamienniki dla ciężarówek – które części wybrać?

Samochody ciężarowe eksploatowane są każdego dnia. Pokonują one tysiące kilometrów, przewożąc niejednokrotnie duże ilości ładunku. W trakcie intensywnej pracy, poszczególne części oraz układy stopniowo ulegają zużyciu. Kiedy naprawa jest już niemożliwa, konieczna staje się ich wymiana. Wówczas pojawia się pytanie – które części wybrać: oryginalne czy zamienniki?

Czy warto ryzykować i korzystać z zamienników?

Wybór montażu oryginalnych części gwarantuje jakość oraz bezpieczeństwo. Części te są bowiem niezawodne, trwałe i solidne. Nie ma więc obaw, iż będą niekompatybilne z pozostałymi elementami mechanizmów i układów w pojeździe. Oryginalne części dla ciężarówek są jednak bardzo kosztowne. Czy warto zatem ryzykować i korzystać z zamienników?

Jak tłumaczy nasz rozmówca, specjalista z firmy Nijhof-Wassink z Kutna, która zajmuje się sprzedażą i montażem nowych oraz używanych części zamiennych do samochodów ciężarowych:

Alternatywą dla oryginalnych części samochodowych są tak zwane zamienniki. Panuje powszechna opinia, iż zamienniki nie są godne zaufania, gdyż często są niskiej jakości i szybko ulegają zużyciu lub po prostu się psują. Tak się zdarza, kiedy kupujemy zamienniki z niesprawdzonego źródła i niskiej jakości. Nie stanowi to jednak reguły. Dostępne są bowiem także zamienniki, których jakość jest wyższa. Jednakże, aby zapewnić gwarancję bezpieczeństwa naszej flocie, warto inwestować w części oryginalne. Nie muszą być one jednak nowe. Z powodzeniem można wykorzystać bowiem używane części zamienne. Należy tylko pamiętać o tym, żeby pochodziły ze sprawdzonego źródła i zostały właściwie zamontowane.  

Gdzie warto kupować używane oryginalne części zamienne?

Inwestując w oryginalne części zamienne, możemy mieć pewność, że nasza ciężarówka będzie gotowa do dalszej intensywnej eksploatacji i nie ulegnie szybko ponownej awarii. Gdzie warto zaopatrywać się w oryginalne części? Zarówno w przypadku nowych, jak i używanych oryginalnych części do ciężarówek z pewnością warto skorzystać z oferty firmy, która istnieje na rynku od wielu lat i specjalizuje się w sprzedaży oryginalnych części do samochodów ciężarowych – zarówno nowych jak i używanych. Profesjonalny i doświadczony sprzedawca dysponuje bowiem większością potrzebnych części zamiennych na miejscu. W sytuacji zaś, w której nie ma części dostępnej „od ręki”, może ją dla nas zamówić i sprowadzić. Ponadto każda część używana jest dokładnie sprawdzana przez wykwalifikowanych mechaników oraz poddawana licznym testom. Warto również wybrać firmę, dodatkowo oferującą serwis, w którym uszkodzona część może zostać zamontowana oraz wsparcie techniczne po montażu. W takiej sytuacji możemy być pewni w 100%, że dokonaliśmy słusznej decyzji i dobrej inwestycji.

Materiał partnera