samochody z Japonii

Co warto sprawdzić przed zakupem samochodu z japońskiego rynku?

Światowe rynki samochodowe otwierają szerokie możliwości zwłaszcza klientom poszukującym i wymagającym. Osoby sprowadzające pojazdy zza granicy liczą na atrakcyjne ceny oraz dobry stan techniczny aut. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się ostatnio rynek japoński. Co warto wiedzieć i co sprawdzić przed zakupem samochodu z kraju kwitnącej wiśni.

Dlaczego warto sprowadzać samochody z Japonii?

Japoński rynek samochodowy już od dawana słynie z nowoczesnych technologii i innowacyjnych rozwiązań. Według większości badań rynkowych samochody japońskie przez ostanie lata należały do najmniej awaryjnych. Jednocześnie to auta supernowoczesne i doskonale wyposażone. Wszystkie marki japońskich producentów należą do światowej czołówki i cenione są przez użytkowników na całym świecie. W Polsce pojazdy z Japonii uważane są za wyjątkowe trwałe i bezawaryjne. Tym samym niewiele tracą na wartości i łatwo je sprzedać. Dużym zainteresowaniem polskich klientów cieszą się także samochody z japońskiego rynku produkowane w innych krajach. Szczególnie dotyczy  to marki Mercedes.

Ważną kwestią jest wysoka kultura i rozbudowana infrastruktura motoryzacyjna w samej Japonii. Biorąc pod uwagę mentalność Japończyków, ich skrupulatności i rzetelność, to możemy mieć pewność, że sprowadzenie samochodu z Japonii będzie gwarancją zakupu auta w bardzo dobrym stanie technicznym, zadbanego i serwisowanego zgodnie z zaleceniami producenta. A to jest zawsze najważniejsze.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie auta na japońskim rynku?

Przy zakupie aut z Japonii samodzielna weryfikacja stanu technicznego i prawego auta jest prawie niemożliwa. Dlatego decydując się na zakup samochodu w tak odległym kraju, warto skorzystać z usług rzetelnych firmy zajmujących się sprowadzaniem samochodów zza granicy. Dobrym przykładem takiej firmy jest importer aut z Japonii TokioCars. Tego typu firmy zapewnią podstawowe bezpieczeństwo transakcji i zwracają uwagę na:

  • Stan techniczny pojazdu, który jest najważniejszą kwestią w ocenie opłacalności zakupu. Powinien być przeprowadzony przez specjalistów, którzy są w stanie dokonać oględzin pojazdu i rozpoznać nawet ukryte wady techniczne.
  • Wnikliwą analizę historii samochodu, która pozwoli upewnić się, czy nie ma w dokumentacji żadnych podejrzanych zapisów i czy nie występują rozbieżności pomiędzy przebiegiem zapisanym w papierach a wynikającym z odczytu licznika. Ważne jest też sprawdzenie numeru VIN pojazdu oraz potwierdzenie informacji o pierwszej rejestracji.
  • Autentyczność dokumentacji, która jest podstawą udanej transakcji i gwarancją zakupu pojazdu bez wad prawnych.
Materiał partnera