pojazd-ssv

Charakterystyka pojazdów SSV

Pojazdy SSV dostarczają maksymalnych wrażeń, zapewniając tym samym off-roadowe przygody najwyższych lotów. Ten awangardowy pojazd przekonuje do siebie coraz więcej osób, dlatego też amatorzy ekstremalnych doznań chętnie wciskają pedał gazu i uczestniczą w szalonej jeździe. Czym charakteryzują się pojazdy SSV, czyli tzw. side-by-side vehicles? Dlaczego mają coraz więcej miłośników?

Pojazdy SSV – niebanalna konstrukcja

Pojazdy SSV z wyglądu przypominają małe samochody. Z maszyn wykorzystywanych w rajdach typu off-road podczas wyścigów przemieniają się w terenówki 4×4, które jeżdżą z zawrotną prędkością. W pojazdach SSV najczęściej może przebywać kierowca oraz pasażer, są jednak modele tylko na jedną bądź cztery osoby. Te pojazdy świetnie spisują się w specjalnych warunkach, a dzięki osłoniętej kabinie sprawdzają się nawet na najbardziej wymagającym terenie. Rzucająca się w oczy solidna rama (czasem może być pokryta dachem lub szybami) zapewnia bezpieczeństwo w trakcie jazdy, nawet z maksymalną prędkością. Ponadto, co jest charakterystyczne dla pojazdów SSV, niewielka waga (ok. 700 kg) nie uniemożliwia krótszego przełożenia i rozpędzenia pojazdu w kilka sekund. Ten pojazd jest idealny w teren, gdyż m.in. jego wąski rozstaw osi i krótka rama ułatwiają stabilne poruszanie się nawet w ciasnych miejscach.

Silnik i zawieszenie w pojazdach SSV

Pojazd SSV może mieć różnoraką moc, dlatego zależnie od potrzeb możesz zdecydować się nawet na silnik o 172KM (najmocniejszy na rynku silnik w pojazdach side-by-side, znajdujący się w najnowszej odsłonie Can-Am Maverick X3). Tak dynamiczne silniki w połączeniu z napędem na 4 koła dostarczą ci nieodpartych wrażeń i umożliwią wyprawę w każde miejsce. Do tego niski środek ciężkości, sportowe zawieszenie oraz autoblokowanie przedniego dyferencjału zadbają o dostarczenie najsilniejszych emocji!

Najwięcej pojazdów typu SSV można spotkać zza Oceanem w USA oraz Kanadzie. Tam do najpopularniejszych modeli należą przede wszystkim Can-Am Maverick X3 oraz Maverick Trail.

Warto pamiętać, że BRP cały czas rozszerza swoją ofertę pojazdów SSV. Aktualnie najnowszym modelem jest Can-Am Maverick Sport, który idealnie sprawdza się w krętych i wąskich torach off-roadowych.

SSV na miarę twoich potrzeb – akcesoria

Warto podkreślić, że każdy pojazd SSV można dowolnie dopasować. Zależnie od przeznaczenia, np. czy będziesz jeździć głównie po śniegu, błocie, czy piachu, warto dobrać odpowiednie wyposażenie, które pomoże sprostać tym warunkom. Najpopularniejsze są m.in. siatki, dachy, szyby, zestawy audio, kufry, lusterka, światła ledowe i pługi. Więcej dodatków znajdziesz np. w firmie Taurus, która zajmuje się sprzedażą pojazdów SSV.

To może ci się przydać w trudnych warunkach – wyciągarka i zderzaki

Warto podkreślić, że pojazdy SSV, mimo iż są mniejsze od standardowej terenówki, to równie dobrze sprawdzają się podczas ekstremalnych przygód. Jeśli jesteś miłośnikiem off-roadu, to warto pamiętać, aby twój SVV posiadał również wyciągarkę. Tego typu akcesorium to idealna pomoc m.in. w błocie, śniegu lub głębokich koleinach. Ponadto, tego typu eskapady wymagają zamontowania przednich i tylnych zderzaków, które także wpłyną na komfort użytkowania pojazdu.