transport busem

Bus do Danii jako propozycja dla pracowników sezonowych

Wyjazdy za granicę w celach zarobkowych są bardzo popularne. Chętnie m.in. wyjeżdżają studenci, np. podczas wakacji. 3-miesięczny okres przerwy między zajęciami jest świetną okazją do zarobienia pieniędzy. Najczęściej wybieranymi kierunkami są Anglia i Niemcy. Jednak ostatnio coraz większym zainteresowaniem cieszy się północ Europy. Szukasz pracy sezonowej? Dowiedz się jak wyjechać w tym celu do Danii.

Zaplanuj wyjazd do pracy

Znalazłeś świetną ofertę pracy? Zapewniają Ci dobre pieniądze w zamian za interesującą i przyjemną pracę? Jeśli propozycja jest rzetelna i sprawdzona, musisz odpowiednio przygotować się do wyjazdu.

Na liście rzeczy do załatwienia przed podróżą powinny się znaleźć:

  • zarezerwowanie noclegu na miejscu, np. przez portale podróżnicze,
  • znalezienie firmy zajmującej się międzynarodowym transportem osób, która dowiezie Cię na miejsce,
  • zakup ubezpieczenia,
  • zebranie oszczędności na start.


Pomocne może być również skontaktowanie się z osobą, która przebywa w danym miejscu. Od niej dowiesz się, np. o warunkach pobytu, ale również jaki bagaż zabrać, czy potrzebna jest specjalna odzież itp. Takie osoby z łatwością znajdziesz przy pomocy portali społecznościowych i dedykowanych grup.

Przejazd do innego kraju

Do wszystkich krajów europejskich można dostać się na dwa sposoby: samolotem lub drogą lądową, czyli autokarem, busem, pociągiem lub samochodem.

Droga powietrzna jest niewątpliwie najszybsza. Jednak cena biletu samolotowego w okresie letnim znacząco rośnie. Ograniczeniem jest również ciężar bagażu. Dodatkowo powstaje problem, czym dotrzeć do miejsca pracy, skoro lotniska są tylko w większych miastach. 

Dlatego dobrym pomysłem jest skorzystanie z usług międzynarodowych przewoźników. Autokary czy autobusy nie cieszą się popularnością, m.in. z powodu:

  • dużej liczby osób w jednym pojeździe,
  • braku decydowania o postojach,
  • ciasnych foteli i braku miejsca na nogi,
  • niewłaściwie działającej klimatyzacji,
  • długiego czasu jazdy.

Jednak jest alternatywa w postaci przewozów busami. Jak przekonuje specjalista z firmy Aleksy Dragan A&W Trans: Nowoczesne busy zapewniają szereg udogodnień dla pasażerów. Poszerzono miejsce między fotelami, a każde stanowisko ma indywidualną regulację oparcia.

Na szczególną uwagę zaslugują możliwość naładowania telefonu lub duża ilość miejsca na bagaże. Dzięki temu nie trzeba ograniczać się np. do małej sportowej torby.

Ubezpieczenie w podróży

Dla bezpieczeństwa i komfortu dobrą decyzją jest zakupienie profesjonalnego ubezpieczenia na czas podróży. Taką ofertę ma większość biur zajmujących się tą dziedziną.

Ubezpieczenie obejmuje nie tylko opiekę medyczną, ale również wsparcie finansowe w trudnych sytuacjach na drodze i podczas pobytu za granicą.

Materiał partnera