autobus

Bus czy autokar – co wybrać?

Transport autokarowy jest niezwykle popularny. Busy i autokary świetnie sprawdzają się zarówno w podróżach krajowych, jak i podczas zagranicznego przewozu osób. Decydując się m.in. na wyjazd zorganizowany (urlop, pielgrzymkę bądź wyjazd integracyjny) lub dojazd do pracy, warto skorzystać z profesjonalnych firm transportowych. Czym jednak podróżować – lepiej będzie busem czy autokarem?

Wynajem busów: Jak wygląda podróż busem i czy jest lepsza niż autokarowa?

Busy są równie popularnym środkiem transportu, co autokary. Jednak zależnie od typu podróży i preferencji związanych m.in. z ilością osób i szybkością przejazdu, niektórzy pasażerowie decydują się na autokar, inni natomiast wybierają podróż busem. Warto podkreślić, że bus sprawdzi się u osób, którym zależy na podróży w niewielkim gronie (pomieści ok. 10-15 osób). Tym samym wynajem busa będzie dobrym rozwiązaniem dla grupy pasażerów (znajomych, pracowników jednej firmy itp.) bądź pojedynczych, nieznających się osób, którym zależy na szybkiej podróży z punktu A do punktu B.

Warto podkreślić, że podróż pojazdem tego typu umożliwia szybsze dotarcie do celu, gdyż bus nie jest objęty tymi samymi ograniczeniami prędkości co autokar. Ponadto, firmy transportowe (np. firma EMKA TRANS z Żyrardowa) często dowożą pasażerów „pod dom”, a nie na konkretny przystanek. Należy liczyć się jednak z tym, że przewóz osób busami związany jest również z mniejszymi możliwościami bagażowymi – w przeciwieństwie do autokaru, bus nie posiada dużego bagażnika, dlatego też pasażerowie nie mogą zabrać wielu walizek i toreb. Nierzadko mniejsze pakunki muszą trzymać pod nogami, co może obniżać komfort jazdy.

Transport autokarowy – kiedy się sprawdzi i jakie ma zalety?

Dużo osób decyduje się również na podróż autokarem, co może wynikać z faktu, że wiele firm transportowych jest wyposażonych w nowoczesne floty, które zapewniają bezpieczną i komfortową jazdę. Duże autokary posiadają nie tylko wygodne fotele, ale również duży luk bagażowy (wiąże się to z brakiem ograniczeń w ilości przewożonych walizek i toreb), klimatyzację, toaletę i udogodnienia takie jak: Wi-Fi, DVD, barek, lodówkę itp. Ponadto, obecny transport autokarowy to również gwarancja profesjonalnej obsługi.

Firmy transportowe przywiązują dużą uwagę, by usługi były świadczone na wysokim poziomie, dlatego kierowcy nie tylko perfekcyjnie znają trasy przejazdu, ale również są kulturalni, pomocni i dobrze znają j. angielski. Podróż autokarem wiąże się jednak z określonym tempem podróży, dużą ilością pasażerów (z reguły mieszczą od 50-60 osób) i częstszymi przystankami.

Warto jednak podkreślić, że zarówno autokar, jak i bus to świetne środki transportu, które zapewniają bezpieczne i komfortowe dotarcie do celu. Dlatego wybór nie jest oczywisty i zależy od indywidualnych preferencji pasażera.