akumulator samochodowy

Akumulatory nowej generacji z wykorzystaniem srebra

Wysokiej jakości akumulator powinien być podstawą wyposażenia każdego kierowcy. To właśnie on odpowiada za rozruch silnika i działanie całej elektroniki w aucie. W dzisiejszych czasach producenci akumulatorów prześcigają się w tworzeniu nowoczesnych produktów. Innowacją okazało się wykorzystanie srebra. Podpowiadamy, jakie baterie z tym surowcem można aktualnie znaleźć na rynku oraz czym charakteryzuje się ich praca.

Podstawowe rodzaje akumulatorów

Akumulatory z reguły dzieli się w zależności od tego, w jakiej postaci występuje w nich elektrolit. Najbardziej popularne, a zarazem tanie, są urządzenia z płynnym elektrolitem, czyli kwasowo – ołowiowe. Elektrolitem z reguły jest wodny roztwór kwasu siarkowego. Do tego typu akumulatorów należą produkty wzbogacane srebrem.

Eksperci ze sklepu BATCAR Akumulatory wyjaśniają, że: Do najważniejszych zalet akumulatorów kwasowo – ołowiowych należy odporność na głębokie rozładowanie. Produkt można bez problemu naładować tak, aby ponownie w pełni sprawnie działał.

Popularne są również akumulatory żelowe. Ich cechą charakterystyczną jest elektrolit w formie żelu, który powstaje po zmieszaniu kwasu siarkowego z krzemionką. Najbardziej nowoczesne są produkty ze specjalnymi matami, które wchłaniają elektrolit. Nazywa się je akumulatorami AGM. Oba rodzaje urządzeń nie wymagają regularnego uzupełniania płynem.

Charakterystyka akumulatorów ze srebrem

Urządzenia tego typu należą do akumulatorów kwasowo – ołowiowych. Każdy akumulator składa się z anody, katody i elektrolitu. Katodą jest z reguły tlenek ołowiu, zaś anodą, w tym przypadku, stop ołowiu ze srebrem lub z wapniem i srebrem.

Do najważniejszych zalet nowoczesnych akumulatorów z wykorzystaniem srebra należy wysoki stosunek pojemności do ciężaru. Oznacza to, że nawet małe urządzenia pracują bardzo wydajnie. Dodatkowo wszystkie produkty tego typu są odporne na głębokie rozładowanie. Dzięki temu można wykorzystać je w pojazdach, których nie używamy na co dzień. Ważne jest też to, że takie akumulatory mają wysoką wartość siły elektromotorycznej. Obecność płynnego elektrolitu sprawia, że urządzenie nie ulegnie zapaleniu.

Zastosowanie akumulatorów srebrowych

Akumulatory z wykorzystaniem srebra można wykorzystać we wszystkich pojazdach o wysokim zapotrzebowaniu na energię elektryczną. Dobrze sprawdzą się w samochodach z bogatym wyposażeniem. Co ważne, nie ma znaczenia, czy pojazd jest napędzany silnikiem benzynowym, czy diesla. Nowoczesne technologie sprawiają, że akumulatory tego typu praktycznie nie ulegają samo rozładowaniu. W razie konieczności można je naładować do pełnej wartości wyjściowej.

Materiał partnera