Akcesoria na motocykl

Akcesoria przydatne przy jeździe na motocyklu

Oprócz podstawowego wyposażenia jak np. odzież ochronna, podczas jazdy na motocyklu z pewnością przyda nam się jeszcze kilka innych elementów. Niektóre będą podyktowane indywidualnymi potrzebami, inne natomiast należą do tych bardziej uniwersalnych. Chociaż ich posiadanie nie jest obowiązkowe, z różnych przyczyn warto się w nie zaopatrzyć. Które akcesoria motocyklowe będą dla nas użyteczne i w jakich sytuacjach? Odpowiadamy w artykule.

Które akcesoria motocyklowe sprawdzą się podczas podróży?

Niezależnie od dystansu, który pragniemy pokonać, w większości przypadków potrzebne będzie nam miejsce na bagaż. Przy krótszych trasach, najprawdopodobniej wystarczy plecak lub torba motocyklowa. Warto pamiętać, że przedmioty przeznaczone do tego rodzaju jazdy są dostosowane do potrzeb motocyklistów. Odróżniają je np. wydzielone miejsce na kask czy odblaskowe elementy. Chcąc komfortowo i bezpiecznie przygotować się do podróży z niewielkim ekwipunkiem, warto pomyśleć nad ich zakupem. 

Kolejnym z niezastąpionych przedmiotów, które przydają się prawie każdemu motocykliście są także kufry motocyklowe. Sprawdzają się przy tych naprawdę długich przejazdach ale również i nieco krótszych. Wyróżnia je, przede wszystkim, możliwość przetransportowania dużej ilości bagażu. Chcąc przewieźć niewielką liczbę rzeczy lub mieć możliwość bezpiecznego umieszczenia kasków, możemy zdecydować się na pojedynczy kufer – centralny. Natomiast przy konieczności transportu wielu przedmiotów, warto rozważyć wybór kufrów bocznych. Trzeba pamiętać, że tego rodzaju akcesoria muszą być wyprodukowane z myślą o jeździe na motocyklu. Umieszczone na nim, obciążają dodatkowo pojazd, dlatego konieczne jest, aby były stabilne oraz bezpieczne, zwłaszcza podczas pokonywanie zakrętów na drodze.

Trudne warunki na drodze a wyposażenie motocyklisty

Oprócz podstawowej odzieży motocyklowej jak np. spodnie czy rękawiczki, które mogą zabezpieczyć nas w pewien sposób przed deszczem lub niskimi temperaturami, warto rozważyć także zabezpieczenia dodatkowe. Do tego rodzaju przedmiotów, należeć będą wszelkie akcesoria przeciwdeszczowe np. kurtki, kombinezony lub osłony na buty.

Jazda na motocyklu w tracie deszczu jest dla kierowców wyzwaniem. Szczególnie podczas lata czy jesieni, kiedy pogoda jest zmienna, należy posiadać podstawową ochronę. Jej brak bowiem, może nieraz stanowić zagrożenie na drogach, poprzez odebranie poczucia należytej wygody. Trzeba pamiętać, że zabezpieczenia przeciwdeszczowe nie mogą być zbyt obcisłe, by nie krępowały ruchów, ani zbyt luźne, w przeciwnym razie będą się z nas zsuwały – wyjaśnia ekspert z X-moto sklep & outlet motocyklowy.

Zimno, jak również deszcz, stwarza dodatkowe utrudnienia na drogach, zwłaszcza dla motocyklistów. Chcąc zadbać o swoje zdrowie, możemy pomyśleć nad zaopatrzeniem się w kominiarki i kominy motocyklowe. Izolują one naszą skórę, narażoną na działanie wiatru i niskich temperatur, zapewniając utrzymanie odpowiedniej ilości ciepła. Sprawdzają się także przy jeździe na nasłonecznionej powierzchni, zapobiegając powstawaniu poparzeń w upalne dni.

Materiał partnera