agregat-pradotworczy

Agregat na benzynę czy olej – co wybrać?

Agregaty prądotwórcze to urządzenia, które dają nam możliwość korzystania z prądu podczas awarii sieci elektrycznej oraz w miejscach, gdzie nie ma dostępu do zasilania sieciowego. Są to nowoczesne urządzenia o zróżnicowanej mocy oraz posiadające różny sposób zasilania. Wiele osób zastanawia się czy lepiej wybrać agregat zasilany benzyną, czy olejem. Jakie zalety posiada każde z tych rozwiązań?

Agregat prądotwórczy na olej – solidny i oszczędny w eksploatacji

Agregaty prądotwórcze zasilane olejem charakteryzują się zdecydowanie niższym spalaniem od agregatów na benzynę. Jest to bezpośrednio związane z jego konstrukcją – urządzenia tego typu posiadają bowiem wyższy stopień sprężania, wyższą sprawność oraz niższe spalanie jednostkowe. Agregaty zasilane olejem są także bardziej trwałe i odporne na zużywanie się. W konsekwencji są w stanie dłużej nam posłużyć oraz mogą być użytkowane bardziej intensywnie od agregatów na benzynę. Ich konstrukcja jest także cięższa, przez co agregat zasilany olejem jest stabilniejszy i solidniejszy, co jest istotne zwłaszcza przy częstym i intensywnym użytkowaniu. Agregat prądotwórczy zasilany olejem nie wymaga także okresowego czyszczenia, aby zachowywał swoją sprawność. W przypadku ewentualnej awarii jego naprawa jest mało skomplikowana, a w konsekwencji mniej kosztowna. Takie urządzenie będzie więc dobrym wyborem dla osób oszczędnych, dla których liczy się solidność oraz wytrzymałość agregatu prądotwórczego.

Agregat prądotwórczy na benzynę – niezawodny w zimie

Agregaty (zarówno zasilane olejem, jak i benzyną) znajdziemy w ofercie dobrych firm ze sprzętem budowlanym, takich jak na przykład Ramirent. Agregaty prądotwórcze zasilane benzyną również mają zalety, które w konkretnych okolicznościach mogą przesądzić o ich wyborze. Przede wszystkim są to urządzenia o prostszej konstrukcji, co przekłada się także na ich niższą cenę oraz większą dostępność w sprzedaży. Agregaty na benzynę mają także lżejszą konstrukcję, co docenią zwłaszcza osoby poszukujące łatwiejszego do przenoszenia sprzętu. Agregaty zasilane benzyną mają jeszcze jedną bardzo istotną zaletę – możliwe jest ich sprawne uruchomienie praktycznie w każdych warunkach pogodowych, także w zimie i podczas niskich temperatur, co nie wszystkie agregaty zasilane olejem są w stanie zagwarantować. Jeśli więc zależy nam na agregacie, który będzie mógł być użytkowany także podczas mrozów, urządzenia zasilane benzyną będą dobrym wyborem. Warto na nie postawić także w sytuacji kiedy zależy nam na jego większej mobilności, w czym także agregaty na benzynę górują nad urządzeniami zasilanymi olejem.