Auta dostawcze poleasingowe

4 zalety zakupu auta dostawczego poleasingowego

Zakup samochodu wiąże się z podjęciem decyzji na lata, dlatego niewątpliwie powinien on być dobrze przemyślany, szczególnie jeśli dotyczy auta dostawczego niezbędnego do efektywnego i funkcjonowania danej firmy. Czy pojazd poleasingowy to zatem rzeczywiście dobra opcja? Przeczytaj tekst, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zalet tego rozwiązania.

Co to jest auto poleasingowe?

Leasing samochodu opiera się na zakupie auta na raty. Bardzo często spłacanie pojazdu przez kilka lat jest korzystniejszą i wygodniejszą opcją niż staranie się o kredyt na ten cel. Po upływie okresu leasingowego klient ma możliwość całkowitego wykupienia auta. Jeśli tego nie zrobi, samochód przechodzi na własność poprzedniego właściciela i może być sprzedawany jako poleasingowy. Zazwyczaj są to zatem pojazdy użytkowane przez stosunkowo krótki czas, dlaczego nie ma na nich zbyt wielu śladów zużycia. Auta tego typu można odkupić (na przykład w firmie Hajmig) albo ponownie leasingować, o ile wcześniej wróciły one do pierwotnego sprzedawcy. Możliwość wyboru jest niewątpliwie wygodna, zwłaszcza że mowa o aucie w dobrym stanie, ale sprzedawanym w niższej cenie jako pojazd używany. Czy jego zakup jest jednak rzeczywiście opłacalny, szczególnie w przypadku samochodu dostawczego?

Korzyści płynące z zakupu auta dostawczego poleasingowego

Auta poleasingowe to pojazdy używane, ale z reguły jedynie przez okres 2-4 lat. Z tego względu są one zwykle w dobrym stanie, jednak towarzyszy im cena niższa niż w przypadku całkiem nowych samochodów. Kolejną zaletą, obok wieku i kosztu zakupu, jest pewność co do sprawności auta. Pojazdy poleasingowe są sprawdzane pod względem stanu technicznego przez pracowników firmy, której są własnością, nie trzeba się zatem martwić o niewykryte usterki. Czwarta, niezwykle ważna korzyść, to dostęp do informacji na temat historii i przebiegu samochodu. Możesz zatem dowiedzieć się, kiedy odbył się serwis oraz jakie naprawy zostały wykonane w aucie dostawczym poleasingowym, które chcesz kupić. Używane samochody cieszą się popularnością, bo są one tańsze niż pojazdy prosto z salonu, a ich stan jest często równie dobry. Auto poleasingowe jest dodatkowo sprawdzone pod względem technicznym, co tylko potwierdza jego wysoką jakość. Zdecydowanie warto zatem rozważyć opcję zakupu pojazdu tego typu. Oczywiście samochody poleasingowe nie są idealne, ale wystarczy wybrać zaufanego sprzedawcę, aby korzystać z nich przez lata bez żadnych problemów.

Materiał partnera