Zalety odzieży termoaktywnej

Odzież termoaktywna ma wiele zalet. Specjalnie skonstruowana i zaprojektowana, dedykowana jest przede wszystkim osobom intensywnie uprawiającym sport, dla których najważniejszy jest komfort cieplny. Odzież termoaktywna bowiem zapewnia lepszą wentylację, dzięki czemu łatwiej jest w niej utrzymać stałą temperaturę ciała. W lecie będzie nas chłodzić, w zimie utrzymywać ciepło. Sprawdź zalety odzieży termoaktywnej.

Na temat odzieży termoaktywnej krąży wiele mitów. Warto zweryfikować, jakie są jej zalety, po to, aby przekonać się, czy jest to odzież właśnie dla nas.

Odprowadzanie potu z powierzchni skóry

Główną zaletą męskiej odzieży termoaktywnej będzie odprowadzanie potu z powierzchni skóry, dzięki odpowiedniej konstrukcji włókien oraz strukturze materiału. Wilgoć zostaje w ten sposób odprowadzona do zewnętrznej warstwy materiału, a powierzchnia skóry dłużej pozostaje sucha. W efekcie opisanego procesu dłużej utrzymujemy ciepło.

Co więcej, tego typu ubrania zapewniają lepszą wentylację; w lecie chłodzą naszą skórę, w zimie utrzymują ciepło.

Eliminacja bakterii

Kolejną zaletą opisywanego rodzaju odzieży jest fakt, iż posiada ona właściwości bakteriobójcze.

Podkoszulki, zawierające w swojej strukturze nitki z jonami srebra, dzięki zastosowaniu tego minerału, posiadają właściwości bakteriobójcze. Z kolei te z włóknami polipropylenu wykazują właściwości bakteriostatyczne, dzięki którym na materiale nie rozwijają się bakterie i grzyby.

Różnorodność

Odzież termoaktywna to odzież bardzo różnorodna. Inna przeznaczona będzie na okres wiosenno-letni, inna na okres jesienno-zimowy. Ta na zimę jest grubsza, posiada dodatkowe ocieplenia, a także dodatkową warstwę, odprowadzającą wilgoć jeszcze dalej od skóry. Dodatkiem będą specjalne nakładki termiczne na łokcie i przedramiona.

Odzież termoaktywna to zatem koszulki, bluzy, legginsy, bokserki, kołnierze, czapki i rękawiczki. Szeroki wybór tego typu odzieży znajdziemy między innymi w renomowanym sklepie internetowym NordicSklep.pl. Wysoka jakość oferowanych produktów w atrakcyjnych cenach sprawia, że grono zadowolonych klientów stale rośnie.

Komfort

Użytkownicy tego typu odzieży chwalą sobie przede wszystkim komfort użytkowania. Uczucie ciepła i suchości jest bowiem niezwykle ważne podczas uprawiania sportu, podobnie jak idealnie przyleganie odzieży do ciała. Dzięki temu nie krępuje ona ruchów i nie powoduje otarć. Materiały są miłe i miękkie w dotyku, sprzyjające aktywności ruchowej. Nie ograniczają jej i czynią uprawianie sportu jeszcze bardziej przyjemnym.

Materiał partnera