Zalety obuwia ze skóry naturalnej

Kupując obuwie, często stajemy przed nie lada dylematem. Wybór materiałów, fasonów  i kolorów jest tak ogromny, że naprawdę trudno podjąć ostateczną decyzję. Szeroka oferta sklepów obuwniczych sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Dlaczego warto zainwestować w skórzane buty? Postaram się tutaj odpowiedzieć na to pytanie.

Zalety skórzanego obuwia.

Skóra to materiał naturalny, miękki i elastyczny. Charakteryzuje się specyficznym zapachem, a jej wewnętrzna strona ma strukturę meszku. Dzięki tym cechom łatwo ją odróżnić od tańszych skór sztucznych – radzi pracownik hurtowni damskiego obuwia Gamis.

Najważniejsze zalety skórzanych butów to:

  • Wygoda. Skóra dopasowuje się do kształtu stopy, im dłużej nosimy obuwie skórzane, tym staje się ono wygodniejsze. Dobrze dopasowane buty nie powinny ocierać i powodować odcisków. Noszenie odpowiednio dobranych, skórzanych butów to uczucie komfortu i relaksu dla stóp.
  • Oddech dla stóp. Jako materiał naturalny skóra zapewnia przepływ powietrza, co jest niemożliwe w przypadku butów wykonanych z tworzyw sztucznych
  • Wytrzymałość. Ten materiał jest odporny na przetarcia i uszkodzenia, dlatego poddany odpowiedniej pielęgnacji odwdzięczy się wieloletnim użytkowaniem. Tą zaletą wygrywa z innymi materiałami, które łatwo się niszczą i zmieniają formę pod wpływem czynników atmosferycznych. Bywa, że sztuczna skóra nie wytrzyma jednego sezonu. Z obuwiem skórzanym mamy pewność, że posłuży nam na lata.
  • Bezpieczeństwo. Naturalna skóra nie uczula, gdyż nie ma w niej toksycznych ani chemicznych substancji, które mogą być w sztucznej skórze. Producent podaje informacje dotyczące rodzaju zastosowanej skóry oraz ewentualnych barwników.
  • Estetyka. Buty skórzane mają charakterystyczny zapach i wygląd. Wyróżnia je zazwyczaj wysoka jakość wykonania. Dostępne są różnorodne wzory i fasony. Pielęgnowana skóra pięknie się starzeje i nabiera klasy.
  • Ponadczasowość. Obuwie skórzane ulega trendom w modzie, ale zawsze znajdziemy fasony uniwersalne, które dobrym designem obronią się na każdej stopie.

Pielęgnacja obuwia skórzanego.

O piękne, skórzane obuwie należy odpowiednio dbać. Środki do pielęgnacji obuwia skórzanego dzielimy w zależności czy buty są wykonane ze skóry licowej, czy też szorstkiej, np. zamszu. Mogą to być spreje lub pasty, które nanosimy na obuwie przed pierwszym wyjściem. To bardzo ważne, by nawilżać skórę, gdyż wtedy odwdzięczy się pięknym wyglądem przez długie lata. Innym krokiem pielęgnacyjnym jest impregnacja w celu zabezpieczenia przed wilgocią. Jeśli obuwie zabrudzimy, do czyszczenia używamy miękkiej szczotki z włosia lub, gdy musimy usunąć sól, miękkiej wilgotnej ściereczki lub mokrej chusteczki.

Materiał partnera