
Zalety krzeseł obrotowych
Krzesła obrotowe należą do grupy najczęściej wybieranych mebli biurowych. Sprawdzają się zarówno w warunkach profesjonalnych (w siedzibach firm), jak i domowych. Co sprawia, że są one tak wyjątkowe i dlatego warto zdecydować się na ich zakup? Przedstawiamy najważniejsze cechy oraz największe plusy foteli obrotowych i pytamy o poradę eksperta. Zobacz, jak wybrać najlepszy mebel z tej kategorii.
Korzyści dla zdrowia i ergonomia
Fotel obrotowy zapewnia optymalny komfort pracy, szczególnie podczas długich godzin spędzonych przy biurku. Taki mebel najczęściej spełnia wszystkie wymogi ergonomiczności. Pozwala uniknąć wielu przykrych objawów przemęczenia fizycznego i psychicznego, takich jak ból pleców, uczucie senności, napięcie mięśni. Ergonomia foteli obrotowych minimalizuje ryzyko powstawania groźnych schorzeń związanych z pracą siedzącą, na przykład z zakrzepicą żył.
Co jeszcze przemawia za krzesłami obrotowymi?
Co w praktyce oznacza, że fotele biurowe są ergonomiczne? Krzesła obrotowe dają możliwość regulacji nachylenia oparcia odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Ponadto w wielu modelach zastosowano przesuwne siedzisko. Za wysoki komfort odpowiadają także regulowane podłokietniki.
Jak wyjaśnia ekspert z firmy AleKrzesła:
Klienci bardzo dużą wagę przywiązują do komfortu w codziennej pracy. Modele obrotowe stanowią więc najlepszą opcję, ponieważ cechują się największą funkcjonalnością spośród wszystkich modeli dostępnych na rynku.
Oczywiście w parze z funkcjonalnością i walorami zdrowotnymi idzie również estetyka. W profesjonalnych sklepach stacjonarnych i internetowych oferuje się szeroki wybór tapicerek w wielu kolorach do wyboru. Krzesła obrotowe mogą mieć wykończenie metalowe i plastikowe. Dostępne są w różnych stylach, więc bez problemu można je dopasować do stylistyki danego pomieszczenia.
Podsumowując, krzesła obrotowe wyróżniają się następującymi cechami:
- są wygodne,
- mają uniwersalne zastosowanie (do pracy, grania na komputerze, do nauki),
- wykorzystują nowoczesne mechanizmy regulacji,
- modele z kółkami zapewniają dużą mobilność,
- na rynku istnieje bardzo szeroki wybór dostępnych modeli.
Rodzaje krzeseł obrotowych
Jak widać, oferta krzeseł obrotowych jest bardzo zróżnicowana.
W zależności od przeznaczenia można je podzielić na:
- krzesła obrotowe dziecięce (z motywami bohaterów z bajek),
- krzesła obrotowe dla graczy (o szczególnie wygodnych, „oddychających” oparciach),
- krzesła obrotowe „dyrektorskie” (z tapicerką ze skóry lub eko skóry),
- krzesła obrotowe stacjonarne (bez kółek).
Ostatni z wymienionych modeli sprawdzi się wtedy, gdy pomieszczenie przeznaczone do pracy ma niewielkie wymiary i w związku z tym nie ma wymogu ciągłej mobilności. Krzesło obrotowe bez kółek znajdzie też swoje zastosowanie w miejscach z delikatną i podatną na zarysowania podłogą.