garnitur szyty na miare

Zalety garnituru szytego na miarę

Doskonale skrojony garnitur powinien znaleźć się w szafie każdego mężczyzny. Wielu jednak decyduje się na jego zakup na konkretną, szczególną okazję. Najczęściej jest nią własny ślub. To właśnie planowane zawarcie związku małżeńskiego jest często powodem, dla którego panowie decydują się na zamówienie garnituru na miarę. Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Poznajcie kluczowe zalety garnituru szytego na miarę!


Jak powstaje garnitur szyty na miarę?

Pod określeniem “garnitur szyty na miarę”, w zależności od miejsca jego wykonywania, mogą kryć się dwie różne usługi. Jedna to  klasyczne szycie na miarę od podstaw  i tzw. szycie pasowane, w którym na podstawie zdjętej miary dopasowuje się najbardziej odpowiadający model, który następnie się modyfikuje.  Szycie na miarę od podstaw  to proces składający się z kilku etapów. Podczas spotkań z krawcem zdejmowane są wymiary, przeprowadzana jest rozmowa na temat oczekiwań, dobiera się wraz z klientem materiały, krój, styl i przeznaczenie garnituru. Na bazie szablonu materiał jest krojony, a jego elementy zszywane i w procesie prasowania nadawany jest kształt dopasowujący do sylwetki klienta.

Najpierw powstaje marynarka – jeszcze bez rękawów i dodatków, następnie mierzona jest w takiej formie na kliencie, wprowadzane korekty i sugestie klienta. Kolejnym krokiem jest stworzenie i przymierzenie spodni oraz druga przymiarka marynarki. Podczas ostatniej przymiarki nanoszone są ewentualne poprawki i wykonywane jest wykończenie. Jak łatwo się domyślić, kupowanie gotowego modelu nie wymaga tak dużej ilości pracy – po prostu mierzymy gotowy model w sklepie. Nie mamy jednak wówczas jakichkolwiek możliwości jego modyfikacji i uwzględnienia naszych potrzeb. Jakie zalety garnituru na miarę można wyróżnić?

Zalety garnituru szytego na miarę

Garnitur szyty na miarę jest idealnie dopasowany do sylwetki, co jest szczególnie istotne dla mężczyzn o nietypowej budowie ciała czy rozmiarze. Modele dostępne w sklepach szyte są na podstawie gotowych szablonów, więc nie każdy klient będzie w stanie dopasować dla siebie garnitur. Kolejna kwestia to  szycie według naszych potrzeb  i preferencji. Te, jak wiadomo – każdy ma inne. Podczas spotkań z krawcem możemy wpływać bezpośrednio na wygląd nawet najmniejszego detalu. U dobrych szewców, takich jak  Szczechowicz Krawiectwo, szycie garnituru na miarę poprzedzone jest dokładną rozmową, podczas której możemy powiedzieć o naszych życzeniach. Mogą one dotyczyć rodzaju materiału, kroju czy typu kieszeni. Uszyty na miarę garnitur ukrywa niedoskonałości. Gotowe modele sklepowe mogą je dodatkowo uwypuklać. Nie bez znaczenia jest również jakość. Rodzaje garniturów dostępnych w sklepach nie zawsze uszyte są z dobrych tkanin. Co więcej, szyjąc garnitur na miarę, możemy skorzystać z tkaniny, która w sklepie będzie niedostępna. Finalny wygląd garnituru zachwyca dbaniem o każdy detal i największą jakością.

Materiał partnera