Zalety drewnianych akcesoriów

Drewno w najróżniejszych formach towarzyszy ludzkości jeszcze od czasów sprzed pierwszych cywilizacji. Powszechnie wykorzystywane w budownictwie oraz branży meblarskiej, w ostatnich czasach zyskało zupełnie nowe oblicze jak tworzywo do produkcji modnych akcesoriów, takich jak okulary czy zegarki. Dlaczego warto postawić na takie urozmaicenie swojej stylizacji?

Po pierwsze – estetyka

Nie ulega wątpliwości, że drewno zwraca uwagę przede wszystkim dzięki swej niezaprzeczalnej urodzie. Ciepła, przyjemna dla oka kolorystyka, widoczny rysunek słojów oraz delikatna faktura sprawiają, że od drewnianych akcesoriów, takich jak zegarki czy oprawki okularów trudno oderwać wzrok. Będą one zdecydowanie ciekawym urozmaiceniem codziennej stylizacji, niezależnie od tego, czy preferujemy sportową elegancję, czy może bardziej casualowe rozwiązania.

Unikalność

Drewniane dodatki do stylizacji to idealne rozwiązanie da osób, które lubią się wyróżniać, nie cierpią wtórności. Drewno jest tworzywem niejednorodnym, nawet jeśli pochodzi z jednego gatunku drzewa – w wytwarzanych z niego produktach można doszukać się mnóstwa drobnych różnic, między innymi odmiennych rysunków słojów, plamek, przebarwień. To sprawia, że nawet w tej samej serii produktów nie ma dwóch identycznych egzemplarzy.

Szeroki wybór modeli i surowców

Akcesoria drewniane wytwarzane są z najróżniejszych gatunków drewna, w tym drewna egzotycznego, między innymi hebanu, kasztanowca, orzecha włoskiego… Gatunki te różnią się nie tylko pod względem swego wyglądu, ale również parametrów technicznych.

Wytrzymałość i wygoda

Drewno znane jest ze swej trwałości i odporności na liczne czynniki szkodzące, między innymi kontakt z wilgocią czy wysokimi temperaturami. Ponadto jest przyjaznej dla ludzkiej skóry – nie powoduje podrażnień ani uczuleń, nie nasiąka potem jak tworzywa skórzane, nie rdzewieje, nie śniedzieje.

Ekologia

Drewniane zegarki, okulary bądź inne akcesoria to produkty przeznaczone dla osób, które poważnie podchodzą do kwestii ochrony środowiska. Dlaczego tak się dzieje? – Przede wszystkim dlatego, że pozyskanie drewna jest dużo mniej obciążające dla natury, niż wytworzenie chociażby odpowiednich stopów metalu bądź tworzyw sztucznych – odpowiada przedstawiciel marki WoodisonDrewno jest tworzywem naturalnych pochodzącym z odnawialnego źródła, jego obróbka wymaga mniejszej ilości energii. Koniec końców emisja szkodliwych związków, która stanowi uboczny efekt produkcji, jest dużo niższa, niż w przypadku innych surowców.

Materiał partnera