Zalety blatów laminowanych do stolików kawiarnianych

Odrapane, porysowane, zaplamione i wyszczerbione blaty stolików na pewno nie zachęcają gości do zatrzymania się w kawiarni czy barze. Jeśli zauważyłeś, czas odcisnął piętno na wyposażeniu twojego lokalu, najwyższa pora nieco odświeżyć wystrój. W zależności od ogólnego stanu mebli i rozwiązań, po które sięgnąłeś podczas poprzednich prac aranżacyjnych, możesz sięgnąć po zupełnie nowe stoliki lub wymienić same blaty.

Stoły i stoliki to najważniejsze elementy wyposażenia gastronomii, przynajmniej tych części lokalu, które udostępniane są gościom. W niektórych barach, zwłaszcza tych nastawionych na szybką obsługę i serwowanie napojów wysokoprocentowych, całkowicie rezygnuje się z krzeseł. Duża rotacja gości z jednej strony sprzyja dziennym utargom, z drugiej zaś wpływa na przyspieszone zużycie mebli. Aby ograniczyć wydatki na częstą wymianę lub renowację stolików, warto wybierać najtrwalsze rozwiązania.

Eleganckie i wytrzymałe blaty

Laminat HPL jest rodzajem tworzywa kompozytowego, które powstaje w wyniku utwardzenia pod wpływem wysokiej temperatury i ciśnienia kilku warstw papieru oraz żywic fenolowych. Zewnętrzne warstwy laminatu tworzy się z papierów dekoracyjnych, a przeźroczyste żywice pozwalają na uwydatnienie atrakcyjnych barw i rysunków – wyjaśnia nasz rozmówca z firmy Meblant. Chociaż papier nie kojarzy nam się ze szczególnie trwałym surowcem, w połączeniu z syntetyczną żywicą tworzy materiał wyjątkowo mocny, odporny na oddziaływanie rozmaitych czynników o potencjalnie szkodliwym działaniu. Z laminatu HPL produkuje się obecnie nie tylko fronty meblowe, ale także blaty kuchenne, kabiny prysznicowe, a nawet panele podłogowe.

Najważniejszą zaletą płyt meblowych z wykończeniem z laminatu HPL jest ich odporność. Laminowane blaty stolików kawiarnianych są odporne na uderzenia i zarysowania, rozlane napoje oraz kontakt z gorącymi naczyniami. Na powierzchni stolika nie pozostawi śladu ani stłuczony kufel, ani rozlana kawa, zaś czyszczenie jest bardzo proste – wystarczy użycie wilgotnej ściereczki z dodatkiem łagodnego detergentu. Jednocześnie takie meble są atrakcyjne wizualnie. Okleina z laminatu może imitować drewno lub być wykonana w dowolnym kolorze z palety RAL, wykończona w macie lub w połysku. Nie bez znaczenia jest także cena sklejkowych blatów z laminatem, zdecydowanie niższa niż stolików drewnianych.

Kiedy wybrać blat laminowany?

Stoliki z blatami laminowanymi to najlepsza propozycja dla lokali o dużym natężeniu ruchu, gdzie każdego dnia przewija się wielu gości. Świetnie sprawdzą się w barach typu fast food oraz w pubach, gdzie z zasady nie stosuje się obrusów i gdzie panuje wyjątkowo swobodna atmosfera. Ponieważ balaty z okleiną HPL dostępne są w różnych kształtach, z powodzeniem można wkomponować je w salę o dowolnej wielkości, rozkładzie i konfiguracji. Najchętniej wybierane są do lokali aranżowanych w stylu nowoczesnym, gdzie ważna jest zarówno estetyka, jak i łatwość utrzymania pomieszczenia w czystości.

Materiał partnera