meska marynarka w kratke stylizacja

Z czym łączyć marynarkę w kratę? Stylizacje formalne i casual dla panów

Marynarka to elegancki element garderoby, który sprawdzi się zarówno w pracy, jak i podczas ważnych okazji. Konieczne jest jednak połączenie jej z odpowiednimi ubraniami i dodatkami. Wyróżnia się kilka rodzajów kraty, które spiszą się w określonych okolicznościach. Jak nosić marynarkę w taki wzór, by prezentować się stylowo i elegancko? Jaki kolor wybrać?

Różne rodzaje kraty 

Marynarki w kratę mogą znacznie się od siebie różnić. Istnieje bowiem kilka typów takiego motywu o różnej gęstości i rozłożeniu poszczególnych linii. Najpopularniejsze z nich pojawiające się w przypadku odzieży męskiej to:

  • windowpane,
  • vichy,
  • księcia Walii,
  • tartan,
  • pepita.

Wybór kraty ma wpływ na pozostałe elementy stylizacji. Z dużymi, rzucającymi się w oczy wzorami najlepiej wyglądają jednolite spodnie i koszula. W sytuacji, gdy męska marynarka jest pokryta bardzo drobną kratą, z większej odległości zlewającą się w całość, można postawić również na łączenie motywów. Najważniejsze, by poszczególne elementy stylizacji nie gryzły się ze sobą i były podobne pod względem kolorystyki lub wzoru. Jeśli wolisz bezpieczne rozwiązania, możesz postawić na klasyczną biel, czerń i szarości oraz kratę wyłącznie na marynarce.

Z jakimi ubraniami łączyć marynarkę w kratę? 

Marynarka jest świetnym wyborem zarówno na co dzień, jak i na wielkie wyjścia. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób połączysz ją z innymi ubraniami. Warto postawić na spodnie chinosy i koszulę. W sytuacji, gdy chcesz zachować bardziej casualowy efekt, doskonale sprawdzą się również zwykłe jeansy. W przypadku takich stylizacji wiele osób stawia na wyraziste barwy. Warto więc, by krata zakładana na co dzień rzucała się w oczy, a jednocześnie tworzyła spójną całość z pozostałymi ubraniami. Marynarki w wielu odsłonach znajdziesz w sklepie z odzieżą męską Laid-Back. Modele noszone na co dzień powinny być wykonane z miękkiego, matowego materiału. Wówczas można łączyć je nawet ze swetrem z golfem w uniwersalnym kolorze.

W przypadku bardziej oficjalnych stylizacji doskonale sprawdzi się również krawat. On także może być wzorzysty, ale wówczas trzeba odpowiednio połączyć motywy. Jeśli zdecydujesz się na krawat w kilku kolorach, warto postawić na jednolitą koszulę. Trzeba bowiem zachować umiar, by wciąż prezentować się stylowo. Najbezpieczniejszym wyborem są białe produkty, które pasują doskonale do wszelkich marynarek i dodatkowych ozdobników. Obecnie popularnością cieszą się też koszule błękitne, a nawet różowe.

Materiał partnera