Wycieraczki specjalne. Przegląd rozwiązań

Wycieraczki kojarzą nam się zazwyczaj z codziennym oczyszczaniem obuwia przed wejściami do budynków czy pomieszczeń. Mają dbać o czystość we wnętrzach i zapewniać suchość i bezpieczeństwo podłogi. Są jednak wycieraczki, które śmiało można nazwać wycieraczkami do zadań specjalnych. W niniejszym artykule przyjrzymy się dwóm typom takich wycieraczek: wycieraczkom z logo oraz wycieraczkom przemysłowym.

Wycieraczka z logo

To z pozoru zwykła wycieraczka, a jednak pełni niezwykłą funkcję. Pomaga w budowaniu pozytywnego wizerunku firmy, w identyfikacji wizualnej marki, przywita gości, posłuży jako nośnik reklamy. Przy tym zachowuje wszystkie swoje podstawowe funkcje – osusza i oczyszcza obuwie, zatrzymuje część wilgoci i brudu, zapobiega poślizgom. Jak mówi ekspert z firmy Unimat, zajmującej się produkcją wycieraczek:

Warto aby każdy szef czy osoba zajmująca się marketingiem w firmie, zastanowił się, jak dużo może zyskać przez – wydawałoby się – nieszczególnie istotny element, jakim jest wycieraczka. Jeśli przez drzwi danej firmy dziennie przechodzi kilkadziesiąt osób, to warto, aby położona przed nimi wycieraczka, była nie tylko czysta i estetyczna, ale także przyciągała wzrok. Umieszczenie w niej logotypu to znak dla klienta, że firma dba o najmniejszy szczegół. A skoro dba o swoje otoczenie, to z pewnością dba także o obsługę klienta i jakość oferowanych produktów czy usług. Zainwestowanie w wycieraczkę z logo jest więc prostym sposobem na skuteczną reklamę.

Wycieraczki z napisami czy grafikami sprawdzą się również jako świetny prezent dla świeżo upieczonych właścicieli mieszkań czy domów. Wykonane z wysokiej jakości włókna poliamidowego wycieraczki występują w szerokiej gamie kolorystycznej, można na nich doskonale odzwierciedlić szczegóły i ozdobić je w najbardziej wymyślny i unikatowy sposób.

Co ciekawe, wycieraczki gumowe z tego typu elementami mogą służyć jako tzw. bar-maty reklamowe, umieszczane na blatach barów oraz maty promocyjne na wszelkiego rodzaju eventach, np. na imprezach sportowych w strefach startu lub mety.

Wycieraczki dla samochodów i innych pojazdów

Pisząc o wycieraczkach dla samochodów nie popełniliśmy błędu. Nie chodzi nam tutaj o wycieraczki samochodowe, montowane na szybach, ale o wycieraczki, z których korzystają samochody i inne pojazdy. Są to wycieraczki przemysłowe, umieszczane w nowoczesnych magazynach, w strefach dostaw zakładów produkcyjnych, warsztatach, czy też we wjazdach na parkingi podziemne. Używane są też tam, gdzie występuje duży ruch wózków widłowych czy ciężkiego sprzętu. Dzięki nim koła pojazdów są efektywnie oczyszczane, a powierzchnie użytkowe hal, magazynów czy warsztatów są czyste i suche.

Pojazdy przemieszczają się po wycieraczkach, zbudowanych z nierdzewnych stalowych krat ze szczotkami, osadzonych w ramach. Są to niewielkie, ale niezwykle wytrzymałe konstrukcje. Pod nimi zwykle montowane są osadniki zbierające wodę i brud spływające z kół. Jeżeli wycieraczka nie jest umieszczona we wgłębieniu w posadzce – przed nią i za nią montowane są specjalne rampy najazdowe, dzięki którym przejazd pojazdów jest łatwiejszy.

Materiał partnera