Suknie wieczorowe plus size

Suknie wieczorowe plus size, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Każda kobieta chociaż raz bywa na weselu, a także uroczystym bankiecie. W takich momentach najlepiej zdecydować się na piękne, wieczorowe, połyskujące sukienki. Znacznie większe pole do popisu mają kobiety o filigranowych kształtach i figurze klepsydry. Kobiety w rozmiarze plus size mają nieco bardziej ograniczony wybór, choć – jak się okazuje – równie bogaty. Wystarczy jedynie znać odpowiednie zasady doboru odzieży. 

Jak wybrać sukienkę plus size na bankiet?

Sukienka wieczorowa w rozmiarze plus size powinna przede wszystkim spełniać oczekiwania kobiety. Dobrze jest, jeżeli pomaga podkreślać wszystkie walory sylwetki. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na rozmiar. Jeżeli ubranie jest za duże, kreacja automatycznie dodaje optycznie kolejne kilogramy oraz zasłania największe atuty sylwetki. Jeśli sukienka jest za mała, brzydko opina się na ciele i podkreśla każdą fałdkę lub wystający brzuch, co wpływa na poczucie atrakcyjności kobiety.

Kolejną ważną sprawą jest wybór odpowiedniego materiału. Najlepsze są kreacje uszyte z materiałów przewiewnych, lekkich i elastycznych bez wielu ozdób. Puszyste panie powinny zrezygnować z sukienek mini, które mogą niechcący podkreślić wszelkie mankamenty sylwetki. Najlepszym rozwiązaniem są sukienki midi (przed kolanem) lub maxi (do kostek). Ważny jest również wybór odpowiedniego sklepu z odzieżą plus size. Przykładem jest Sherri Hill, specjalizujący się w sukienkach wieczorowych i weselnych.

Kolor sukienki plus size

W przypadku sukienki plus size nie liczy się tylko jej rozmiar i fason, ale też kolor. Uniwersalnym i niezawodnym rozwiązaniem jest barwa czarna, która zawsze prezentuje się elegancko. Ponadto ciemniejsza kolorystyka sprawia, że sylwetka optycznie wydaje się znacznie szczuplejsza niż jest w rzeczywistości. Dobrą alternatywę stanowią również sukienki w kolorze granatowym. Ich największą zaletą stanowi piękne rozświetlenie i odmłodzenie twarzy. Ciekawą opcją są sukienki plus size o barwie bordowej lub granatowej. Panie, które lubią szalone rozwiązania, z pewnością upodobają sobie wzorzyste modele, pokryte drobnym printem. Sukienki w pionowe paski i geometryczne wzory również znacznie wyszczuplają sylwetkę.

Jedynym typem kolorystyki, którego powinny unikać kobiety o puszystej sylwetce, są barwy jasne, jaskrawe i połyskujące. Te kolory optycznie powiększają sylwetkę, co jest niedopuszczalne w przypadku rozmiarów plus size.

Najlepsze sukienki plus size

Sukienki, które najlepiej podkreślają wszelkie atuty sylwetki puszystych pań, należą do grona wersji empire. Są one odcinane pod biustem. Za ich pomocą można zamaskować wiele mankamentów urody (duży biust, boczki, szerokie biodra). Niewskazane są sukienki z koła lub typu bombka. O wiele lepsze rozwiązanie stanowią sukienki z marszczeniami, które ukryją niechciane fałdy na brzuchu.

Materiał partnera