ubrania damskie w stylu boho

Styl boho w modzie damskiej

Obecnie na rynku można dostać ubrania w zupełnie różnym stylu – od standardowej odzieży typu basic, aż po powroty do trendów retro czy właśnie boho. Ostatni rodzaj od razu przywodzi na myśl plażę i gorące słońce. Kojarzy się z ciepłymi krajami, wakacjami, wygodą i… hippisami. Jak komponować ubrania w stylu boho? Kiedy warto postawić na właśnie takie elementy garderoby?

Czym cechuje się styl boho w modzie? 

Styl boho w modzie może przyjmować bardzo różne formy. Zwykle kojarzony jest z ubraniami stworzonymi z białych czy beżowych sznurków zaplecionych w odpowiedni sposób. Na rynku pojawiają się również ubrania tego typu w kolorowych wariantach, często pokrytych etnicznymi wzorami. Wśród odzieży w stylu boho znaleźć można też kurtki jeansowe, zwiewne sukienki, torby z charakterystycznymi frędzlami, tuniki czy biżuterię stworzoną z piór i koralików.

Styl boho wywodzi się ze środowisk hippisowskich, dlatego bazuje na luźnych tkaninach, kolorowych wzorach i swobodnych fasonach. Szczególną popularnością cieszą się sukienki utrzymane w takim designie. Ubrania w stylu boho znajdziesz m.in. w takich miejscach, jak sklep Mammamia.

W ubraniach i akcesoriach w stylu boho królują takie elementy, jak pióra, koraliki czy frędzle. Popularne jest też wykorzystanie naturalnego sznurka lub wikliny. Taka odzież wygląda niesamowicie w połączeniu ze złotą biżuterią w dużych ilościach. Co ciekawe, poszczególne elementy wcale nie muszą być białe. Wręcz przeciwnie, mogą one przyjmować dowolne barwy, również bardzo jaskrawe. Z tego powodu dwa ubrania we względnie podobnym stylu niekiedy znacznie się od siebie różnią.

Kiedy warto postawić na ubrania w stylu boho? 

Odzież w stylu boho króluje głównie w sezonie letnim. To właśnie wtedy warto postawić na zwiewne ubrania od razu kojarzące się ze słońcem, morzem i piaskiem. Takie produkty wyglądają niesamowicie w połączeniu z delikatnymi sandałkami i słomkowymi torebkami. Dają one wrażenie świeżości i młodości, dlatego są chętnie wybierane przez kobiety w każdym wieku.

Odzież boho sprawdzi się doskonale podczas miesięcy letnich i wyjazdów na wakacje. Kojarzy się ona bowiem ze słońcem i luzem. Co ciekawe, niektóre ubrania w podobnym designie da się połączyć również z elementami garderoby noszonymi w trakcie chłodniejszych miesięcy. Doskonałym przykładem jest łączenie sukienek boho z botkami, kardiganami czy zamszowymi kurtkami. W modzie nie ma żadnych ograniczeń, dlatego ubrania zakupione z myślą o lecie mogą znaleźć swoje zastosowanie również poza sezonem.

Materiał partnera