biustonosz bez ramiączek

Stanik bez ramiączek może być wygodny. Jak go dopasować?

Nie ulega wątpliwości, że umiejętnie dopasowana i dobrana bielizna to niezbędny element w garderobie każdej kobiety. W szczególności kluczową rolę odgrywają biustonosze, które podkreślają kobiece atuty oraz utrzymują piersi we właściwej pozycji. W przypadku niektórych ubrań często również zdarza się, że do ich założenia wymagany jest stanik bez ramiączek, którego wybór dla wielu kobiet stanowi nie lada wyzwanie. Jak dopasować stanik bez ramiączek? Podpowiadamy!

Stanik bez ramiączek – czym się charakteryzuje?

Wystające ramiączka stanika spod eleganckiej sukienki czy letniej bluzki hiszpanki to bez wątpienia główny czynnik skłaniający wiele kobiet do zakupu biustonoszy bez ramiączek. Taka bielizna to także nieodłączny element stroju panien młodych, w przypadku których, subtelne ukrycie ramiączek oraz wyeksponowanie sukni ślubnej stanowi klucz do otrzymania niepowtarzalnej kreacji. Bardotki bez ramiączek mogą występować w formie bardotki z odpinanymi ramiączkami, natomiast w zależności od rozmiaru, bez problemu mogą być dopasowane zarówno dla pań z mniejszym, jak i z większym biustem.

W porównaniu do tradycyjnych biustonoszy bielizna bez ramiączek jest dodatkowo usztywniona oraz ma szerokie solidne tyły z antypoślizgowymi paskami silikonu, których celem jest podtrzymanie piersi. Staniki bez ramiączek mają również szerokie zapięcia, m.in. trzystopniowe na dwa rzędy haftek, natomiast w przypadku bardotek ogromną rolę odgrywają ich fiszbiny, które zbierają i przesuwają piersi na przód oraz podtrzymują je i modelują, dzięki czemu biust nabiera okrągłego kształtu.

Jak dopasować biustonosz bez ramiączek?Niestety wiele pań nie jest świadoma tego, że nosi zły rozmiar biustonosza. Rzadko kiedy kobiety decydują się na profesjonalne porady dotyczące doboru bielizny, co sprawia, że często odczuwają ucisk lub mają wrażenie, że stanik bez ramiączek przesuwa się po ich ciele. W niektórych sytuacjach panie wybierają również ten sam rozmiar biustonosza bez ramiączek, co tradycyjnego stanika, niemniej jednak zdarza się, że rozmiary znacząco się od siebie różnią. Przede wszystkim różnica w rozmiarze może wynikać z tego, że biustonosze bez ramiączek zazwyczaj są mniej rozciągliwe oraz mają szersze zapięcie. Z tego powodu, aby mieć pewność co do doboru wygodnej bielizny, dobrym rozwiązaniem okazuje się skorzystanie z usług profesjonalnej brafitterki.

Na czym to polega? Wyjaśnia specjalistka z butiku Bardotka Bra-Fitting:

– Dobrze dobrany biustonosz bez ramiączek powinien odpowiednio podtrzymywać i podnosić piersi, które muszą mieścić się w miseczkach stanika. Dlatego też przed wyborem bielizny niezbędne jest dokładne zmierzenie obwodu pod biustem oraz w biuście, a także wzięcie pod uwagę kształtu i wielkości piersi. Bardzo ważne jest to, aby wybrany biustonosz przylegał do ciała i jednocześnie nie powodował dyskomfortu ani nie ograniczał ruchów kobiety. –

Dlaczego warto skorzystać z usług brafitterki?

Pomoc ze strony brafitterki bierze pod uwagę nie tylko względy estetyczne, ale również ogromne znaczenie ma wygoda użytkowniczek. Przede wszystkim profesjonalnie dobrany biustonosz bez ramiączek efektywnie uniesie biust i nada mu atrakcyjnych krągłości, natomiast z racji tego, że zostanie indywidualnie dopasowany do rozmiaru i kształtu piersi, bez wątpienia sprawi, że każda kobieta będzie czuć się w nim swobodnie i komfortowo.

Warto wspomnieć o tym, że właściwy biustonosz ma także duże znaczenie dla kwestii zdrowotnych. Mianowicie stanik, który nie powoduje dyskomfortu, prostuje sylwetkę i odciąża kręgosłup, w znacznym stopniu redukuje ryzyko garbienia się i odciąża plecy oraz ramiona od ucisku spowodowanego ramiączkami.

Materiał partnera