biżuteria

Jakie są zasady noszenia biżuterii?

Choć biżuterię posiada niemalże każda kobieta, to nie wszystkie z nich wiedzą, w jaki sposób ją nosić, by była ona rzeczywistą ozdobą, podkreślającą nie tylko strój, ale i charakter jej posiadaczki. Oto kilka podstawowych zasad, dzięki którym dobór biżuterii nie będzie już więcej problematyczny.

Aby biżuteria damska podkreślała nasze piękno, musi ona współgrać przede wszystkim z naszym ubiorem, jego kolorystyką oraz naszą osobowością. Warto więc pamiętać, że biżuteria damska ma przede wszystkim akcentować piękno, a nie przytłaczać. Dodatki, które decydujemy się zakładać, mają tworzyć spójną harmonię wyglądu oraz eksponować nasze zalety, jednocześnie odciągając uwagę od pewnych niedoskonałości.

Pierwsza zasada – umiar

Podstawową regułą związaną z noszeniem biżuterii, o której zawsze należy pamiętać, jest zachowanie umiaru. W tym przypadku doskonale sprawdzi się powiedzenie, że „mniej znaczy więcej”. Zakładając zbyt wiele bransoletek, czy też pierścionków, możemy wyglądać niekorzystnie. To, że pewne elementy wyglądają dobrze osobno, nie znaczy, że będą one prezentować się dobrze w połączeniu ze sobą. Umiarkowanie jest więc najlepszą metodą do osiągnięcia elegancki oraz klasy.

Zdecyduj się na jeden akcent

Oznacza to, że zamiast obwieszać się biżuterią, warto postawić na jeden przyciągający uwagę akcent. Jeżeli zdecydujemy się na założenie efektownego naszyjnika, wówczas lepiej zrezygnować z dużych kolczyków, które mogą się z nim „gryźć”. Oczywiście zakładanie kompletów biżuterii jest jak najbardziej na miejscu, pod warunkiem, że komplet ten występuje w klasycznej stylistyce. Prosta i niepretensjonalna biżuteria doskonale sprawdzi się z bogato zdobionymi stylizacjami.

Sprawdza się tu reguła zachowywania równowagi – do nieco bardziej skromnego stroju bez obaw można założyć efektowne dodatki, które ten strój ożywią. Natomiast w przypadku połyskującego ubioru, strzałem w dziesiątkę okaże się subtelna i delikatna biżuteria, dzięki której będziemy prezentować się elegancko i z klasą.

Łącz kolory!

Mówiąc o pierścionkach bezpiecznie jest wybierać te, które mają jeden zaakcentowany element, taki jak np. ozdobny kamień. Jeżeli chcemy zwrócić na siebie uwagę możemy oczywiście założyć kilka pierścionków, jednak warto łączyć je pod kątem kolorystycznym, co oznacza, że lepiej jest nie łączyć ze sobą srebra i złota. Kobiety mające palce smukłe mogą pozwolić sobie na szerokie pierścionki, natomiast te z nieco bardziej pulchnymi powinny postawić na subtelne i delikatne wzory, wysmuklające ich palce.

W przypadku pracy preferowana jest biżuteria skromna w wydaniu klasycznym. Jej główną funkcją jest podkreślenie charakteru oraz ożywienie stylizacji. Można więc założyć delikatne łańcuszki, bransoletki, czy też niewielkie kolczyki.

Materiał partnera